Latife Tekin İlk Kez Çocuklar İçin Yazdı!

Latife Tekin, ilk kez çocuklar için yazdı: Altınçayır Vadisi’nin Çocukları yayımlandı.

Usta yazar Latife Tekin çocuklar için yazdığı ilk romanında, okurları çevre ve dostluk üzerine, destanlarla dolu yarı fantastik bir yolculuğa çıkarıyor. Tekin’in kaleme aldığı Altınçayır Vadisi’nin Çocukları, Can Çocuk Yayınları tarafından yayımlandı.

Latife Tekin, 11 yaş ve üzeri genç okurlar için kaleme aldığı romanında, doğayı ve insanı masalsı bir anlatımda buluşturuyor. Kitabın çizimleri, ressam Mehmet Tekin’e ait.

TİMAŞ
TİMAŞ

LATİFE TEKİN, TÜRKÇE EDEBİYATIN ÖNDE GELEN YAZARLARINDAN 

Latife Tekin Latife Tekin, 1957’de Kayseri’de doğdu. Dokuz yaşında ailesiyle İstanbul’a geldi. İlk kitabı 1983’te yayımlanan Sevgili Arsız Ölüm’dü. Ardından Berci Kristin Çöp Masalları (1984), Gece Dersleri (1986), Buzdan Kılıçlar (1989), Aşk İşaretleri (1995), Ormanda Ölüm Yokmuş (2001), Sedat Simavi Ödülü’nü kazandığı Unutma Bahçesi (2004), Muinar (2006), 2009’da Rüyalar ve Uyanışlar Defteri ve 2018’de Manves City ile Sürüklenme yayımlandı. Türkçenin yarına kalacak büyülü mirası olarak nitelenen romanları İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Felemenkçe ve Farsça başta olmak üzere pek çok dile çevrildi. Latife Tekin’in ilk çocuk romanı Altınçayır Vadisi’nin Çocukları 2020’de yayımlandı.

Altınçayır Vadisi’nin Çocukları, Latife Tekin, 96 syf., Can Çocuk Yayınları, 2020.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

‘Nasipse Adayız’dan İlk Fragman

Read Next

Bir Devrin Çocukları: Hayallerinden Asla Vazgeçmeyenlerin Hikayeleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram