Levent Turhan Gümüş’ten heyecanlı bir Ada Masalı

Levent Turhan Gümüş ve kahramanımız Alaz ile heyecanlı bir Ada Masalı’na hazır mısınız ? Bir çocuk, martılar, korsanlar, denizkızı ve bir ada masalı…

Daha önce Dalgacık ile Yakamoz’un Masalı ve Işıklı Kaplumbağa Adası isimli çocuk kitaplarıyla tanınan Levent Turhan Gümüş, Ada Masalları adını verdiği yeni çocuk kitabıyla Dinozor Çocuk’ta.

Levent Turhan Gümüş, bir ada masalı olarak kurguladığı bu yeni hikâyesinde, kahramanı Alaz üzerinden çocuklara adaların oluşum efsanesini keyifli, büyülü, heyecan verici bir akışla  aktarıyor.

Düşsel bir yolculuk; Ada Masalı

Hikâyede Alaz, adanın doğayla iç içe, oyunlu ve dondurmalı günlerinde, düşsel bir yolculuğa çıkıyor. Alaz’ın bu yolculuğunda adaların nasıl oluştuğunu, Zümrüdüanka’nın sırrını, Benekli’nin cesaretini, Denizkızı’nın tutsaklığını, Kızılsakal korsanın zalimliğini yaşıyoruz.

Kahramanımız Alaz, adada kuşların sohbetlerine kulak verebilen tek çocuktur. Bu büyülü yetiyle adaların oluşum efsanesini kuşlardan öğrenen Alaz, duyduğu hikâyelerin kendisine ilham olacağından ve adada daha nice masal kapılarının açılacağından habersizdir.

Levent Turhan Gümüş Ada Masalları’nda hayallerin rehber olduğu harika bir masalla tanıştırıyor çocukları…

Masallara inanan, masal anlatmayı ve dinlemeyi seven tüm ebeveyn ve çocuklara keyifli okumalar…

Levent Turhan Gümüş kimdir?

1959 yılında İstanbul’da doğdu. Çocukluğu denizinin ansızın derinleşip uçurumlaştığı bir balıkçı köyünde, dereleri, vadileri ve uğuldayan ormanlarıyla masalsı bir ortam içinde geçti. Sonra bütün çocuklar gibi büyüyüp hayata karıştı. Yıllar geçip geriye baktığında bir arpa boyu yol gitmiş olduğunu gördü. Katı kurallar tarafından belirlenen yetişkinlerin dünyasında ne zaman canı sıkılsa uzaktan el eden çocukluğuna baktı. Arkadaş çocukları ve anne babaları için masallar yazdı, vakti geldiğinde yayımladı.

Dalgacık ile Yakamoz’un Masalı ve Işıklı Kaplumbağa Adası adlı iki kitabı Can Çocuk Yayınları tarafından yayımlanmıştır.

  • Ada Masalları
  • Yazar: Levent Turhan Gümüş
  • Resimleyen: Çiçek Köse
  • Türü: Çocuk
  • Sayfa Sayısı: 80 Sayfa
  • Yayınevi: Dinozor Çocuk

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Söylemedi demeyin; Adana ve Mersin’de resmen şenlik var!

Read Next

Suat Duman’dan bir kara polisiye; Rakun

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram