Maç Günü İşlenen Bir Cinayet; Devre Arası

Philip Kerr’in kaleme aldığı Devre Arası, Alfa Yayıncılık etiketiyle okuyucusuyla buluştu.

Philip Kerr, romanına “Herkes bilir ki futbol bir ölüm kalım meselesidir” diyerek başlıyor. Romanın kahramanı Scott Manson’ın, çalıştırdığı oyunculara seslenişi Kerr’in bakış açısını ortaya koyuyor: “Futbol dindir. Abartmıyorum. Bu ülkenin resmi dini Hıristiyanlık ya da İslam değil, futboldur. Çünkü artık kimse kiliseye gitmiyor. Hele pazarları gitmedikleri kesin. Futbol izlemeye gidiyorlar.

Kitabın hayali ve gerçek kahramanlarının arasında bahisten, dopinge, uyuşturucudan, eşcinselliğe, transfer dolandırıcılığından, menajer oyunlarına kadar futbol dünyasında yaşananlar anlatılıyor.

London City takımı, kendi stadının ortasına kazılan bir mezar ve bir maç günü işlenen bir cinayetle sarsılıyor. Cinayete kurban giden kişi ise kahramanımız Scott Manson’un sahadaki patronu, London City’nin Portekizli karizmatik teknik adamı João Gonzales Zarco.

Scott Manson: London City futbol takımının teknik direktörü ve kadınların sevgilisi. Futbolcular onu sever, patronlarsa ona güvenir. Fakat takımın yöneticisinin cesedi kendi stadyumlarında bulunur. Scott’ın bile tatlıya bağlayamayacağı bir şey varsa o da cinayettir. Peki katili tekrar cinayet işlemeden yakalayabilecek miydi?

  • Devre Arası
  • Yazar: Philip Kerr
  • Çeviri: Cem Demirkan
  • Türü: Polisiye
  • Basım Tarihi: Temmuz 2016
  • Sayfa Sayısı: 415 Sayfa
  • Yayınevi: Alfa Yayıncılık

Turgay Özçelik
Takip Edin
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

İnfial Toplumunda Aslı Erdoğan Olmak

Read Next

Behzat Ç. ‘İmamların Öcü’ ile geri dönüyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram