MaddAddam üçlemesinin ilk kitabı Antilop ve Flurya

Dünyaca ünlü Booker Ödüllü Kanadalı yazar, Margaret Atwood’un, uğursuz bir geleceği haber veren MaddAddam üçlemesinin ilk kitabı Antilop ve Flurya, Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

Çevresel felaketler sonucu tüm doğal kaynaklar tükenmiş, insanlar teknolojinin, tüketim çılgınlığının esiri olmuşlardır. Okur, hayatta kalan son insan olan Kar Adamı ile birlikte çok barbar bir kapitalizmin yok ettiği uygarlığın izlerini sürüp yok edilen geçmişe ve imkânsız bir geleceğe ağıt yakacaklar.

Margaret Atwood Kimdir?

Margaret Atwood: (1939, Ottowa) Kanadalı şair, yazar, eleştirmen, denemeci, feminist ve çevre aktivisti. Özellikle “ütopya” ve “distopya” kavramlarını birleştirerek “üstopya” adını verdiği kendine özgü bilimkurgu türündeki romanlarıyla tanındı. Kör Suikastçı (Booker Ödülü, 2000), Damızlık Kızın Öyküsü, Cadı Tohumu, Nam-ı Diğer Grace, Tufan Zamanı, Antilop ve Flurya gibi romanları Türkçede de yayımlandı.

  • Antilop ve Flurya
  • Yazar: Margaret Atwood
  • Çeviri: Dost Körpe
  • Türü: Roman
  • Baskı Yılı: Mayıs 2018
  • Sayfa Sayısı: 424 Sayfa
  • Yayınevi: Doğan Kitap

 

Okuma önerisi!

Cadı Tohumu – Margaret Atwood

Pınar K. Üretmen’in incelemesi; “Çağdaş Bir Shakespeare Yorumu: Cadı Tohumu”
yazının tamamını okumak için TIKLAYINIZ

Cadı Tohumu, Canan Sılay’ın akıcı çevirisiyle ilk kez Eylül 2017’de yayımlandı. Hogarth Press tarafından yürütülen proje kapsamında yayımlanan kitaplar, ülkemizde de Doğan Kitap etiketiyle okuyucuyla buluşuyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Meraklı minikler için Süt Kutusundaki İnek

Read Next

Sessizliğine rağmen sesini duyurabilen Sessiz Luise

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *