Mart ayı, Finn-Ole Heinrich’in kitaplarını okuma zamanı!

Alman Gençlik Edebiyatı Ödüllü yazar Finn-Ole Heinrich, ülkemizde, Tudem etiketiyle yayımlanan üç kitaplık “Ekşilina’nın Hayret Verici Maceraları” serisiyle tanınıyor.

Yazar bu sürükleyici roman serisinde, Ekşilina adında, ele avuca sığmaz bir kız çocuğunun aile yaşantısındaki ani değişiklikleri güçlü ve mizahi bir üslupla anlatıyor. Rán Flygenring’in stilize edilmiş çizimleriyle hayat bulan romanlarda, Finn-Ole Heinrich, ayrılık ve hastalık gibi çocuklar üzerinde derin izler bırakan hassas konuları ustalıkla işliyor.

Çocukların yanı sıra yetişkinler tarafından da ilgiyle okunan “Ekşilina’nın Hayret Verici Maceraları”, temaları, sıra dışı karakterleri ve ilham verici hikâyesiyle okurlarına olayları farklı perspektiflerden görme imkanı sunuyor.

Adına yaraşır şekilde eşsiz benzersiz, çarpıcı ve mucizevi bir dünyanın kapılarını aralayan Ekşilina, hayatta ne olursa olsun cesaretimizi ve umudumuzu asla yitirmememiz gerektiğini anımsatıyor.

Tek tek ya da özel kutulu setiyle kitapseverlerle buluşan bu etkileyici seri, okurlarını, 13 yaşındaki Ekşilina Schmitt’in yıkık dökük krallığını yeniden kurma hayallerine ortak ederken, kâh gülümsetiyor kâh duygulandırıyor.

Tudem Yayınları, Mart ayı yazarı olarak Finn-Ole Heinrich’i belirledi.

O halde Mart ayı, Finn-Ole Heinrich’in kitaplarını okuma zamanı!

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Polisiye Anlatı Atölyesi Başlıyor

Read Next

Hayli Kişisel Bir Hikâye; Gen

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram