“Mavi En Sıcak Renktir” Çizgi Romanı Türkçede

Jul Maroh’un, aşkın umursamaz, tatlı sert büyüsüne ama daha çok utanç, inkâr, öfke ve önyargılara dair benzersiz bir büyüme ve kendini bulma hikâyesi anlattığı çizgi romanı Mavi En Sıcak Renktir, Damla Kellecioğlu’nun çevirisiyle İthaki Yayınları’ndan çıktı.

Mavi En Sıcak Renktir, aynı adla 2013 yılında yönetmen Abdellatif Kechiche tarafından başrollerini Léa Seydoux ile Adèle Exarchopoulos’un paylaştığı uyarlamayla beyazperdeye taşındı.

Steven Spielberg’ün “Derin bir aşkın ve derin bir kalp kırıklığının hikâyesi” olarak tanımladığı roman, kaderinde âşık olmak olan iki insan arasındaki ilk bakışın pek çok şeyi değiştirebileceğini gösteriyor okura.

TİMAŞ
TİMAŞ

Sıradan bir öğle vakti, kalabalığın içinde gözüne bir renk takıldığında Clémentine hayatının tepetaklak olacağından habersizdi. O mavi boyalı saçlar ve aynı renkteki bir çift göz rüyalarını artık her gece ziyaret edecekti. En iyi arkadaşı onu bir gey bara götürdüğünde o mavi saçları tekrar görecek, asi, cüretkâr Emma tarafından büyülenecek ve kendisiyle ilgili hem tutkulu hem de trajik yönleri keşfedecekti.

Görsel: KaosGL

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Janis Joplin’in Hayatı Yeniden Film Oluyor

Read Next

YÜRÜMEMİŞ İLİŞKİLERİN, HAYAL KIRIKLIKLARININ, VAZGEÇİŞLERİN VE KABULENMELERİN ÖYKÜLERİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram