Mıgırdiç Margosyan Diyarbakır Kitap Fuarı’nın onur konuğu olacak.

Bu yıl altıncısı düzenlenecek Diyarbakır Kitap Fuarı, 25-30 Eylül tarihleri arasında TÜYAP Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

120 yayınevinin katılımıyla hazırlanan Diyarbakır 6. Kitap Fuarı panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinliklerinden oluşan 60 kültür etkinliğine ev sahipliği yapacak. Altı gün boyunca düzenlenen etkinlikler ve imza günlerinde yüzlerce yazar okurlarıyla buluşma fırsatı yakalayacak.

ONUR KONUĞU MIGIRDİÇ MARGOSYAN

Diyarbakır 6. Kitap Fuarı Onur Konuğu yazar Mıgırdiç Margosyan olacak. Fuar süresince düzenlenecek panel ve söyleşilerde Margosyan’ın edebiyatı, eserleri ve yaşamı ele alınacak; aynı zamanda TÜYAP tarafından kendisi için armağan kitap hazırlanacak.

Girişin ücretsiz olduğu Diyarbakır Kitap Fuarı her gün 10.00-19.30, kapanış günü 30 Eylül Pazar günü ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Diyarbakır Kitap Fuarı’nın programı, konuk yazarları ve imza günleri www.diyarbakirkitapfuari.com sitesinden veya facebook/diyarbakirkitapfuari, twitter/kitapfuari ve instagram/kitapfuari hesaplarından takip edilebilir.

Okuma önerisi!

Leyla Öztürk’ün incelemesi; “Bugün Işığı Yarattım Yarın Da Işık Kaynağını Yaratırım”
yazının tamamını okumak için TIKLAYINIZ

Yaşam öyküsü kitap isimlerinden de okunabildiği gibi yazar Mıgırdiç Margosyan aslen Diyarbakır doğumlu bir Ermeni. Orta ikiye kadar çevrenin tanımıyla “Gavur Mahallesi”nde yaşam sürerken dilini ve dinini öğrenebilmesi amacı ile ailesi tarafından kendi tabiriyle “Bileti İstanbul’a kesilmiş”. Diyarbakır’da gavur, İstanbul’da Kürt olarak tanımlanmasını “Söyle Margos Nerelisen” diye soran yazar, hem anadilinde hem de Türkçede Anadolu ve Mezopotamya Ermenilerinin ve halklar harmanı olan Diyarbakır (Diyarbekir)’ın o çok dilli, çok kültürlü yaşam biçimlerini hikayelerinde okurla buluşturmuş bir kişi.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Almanya’da 2. yüzyıldan kalma kütüphane bulundu.

Read Next

Yaşamanın Eksik Kaldığı Bir Ankara Romanı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *