“Mucize 2″nin Mucize Hikayesi

Mahsun Kırmızıgül, Mucize 2 filmin hikayesini anlattı. İzmit’te yaşayan 5 yaşındaki engelli çocuk Duru’nun kendisine ilham olduğunu söyleyen Kırmızıgül, “Sevgili Duru eğer sen olmasaydın, böyle bir film gerçekten olmayacaktı. Ben bunu senin için yazdım” dedi.

Mahsun Kırmızıgül’ün yazıp yönettiği ‘Mucize’ serisinin devam filmi ‘Mucize 2: Aşk’, gala gösteriminde izleyiciyle buluştu. Uniq Hall’de gerçekleşen gösterime Kırmızıgül ve tüm oyuncu kadrosu ile aralarında Kültür ve Turizm Bakanı eşi Pervin Ersoy, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Demet Akbağ, Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz, Oktay Kaynarca, Haluk Levent, Ahmet Kural, Kubat, Burak Kut, Murat Cemcir, Murat Han, Polat Yağcı, Semiramis Pekkan, Seray Sever, İrem Derici, Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi gibi isimler katıldı.

Gösterim öncesi basın mensuplarına açıklamada bulunan Kırmızıgül, “3,5 yıllık maraton benim için bugün sona eriyor. Bugün filmim vizyona çıkacak. Söz bundan sonra seyircide ve sevgili dostlarımda. Umarım gişede de hak ettiği yeri alır” dedi.

TİMAŞ
TİMAŞ

‘BU FİLM BİR SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ’

Filmde 140’ın üzerinde down sendromlu kişiye yer verdiklerini açıklayan Kırmızıgül, “Bu insanlar kusurlu, engelli, sakat ya da özürlü değil. Bence bu insanlar özel insanlar. Biz ekip olarak bu insanların yanındayız. Zaten bu film de bizim için bir sosyal sorumluluk projesi” diye konuştu.

Sanatçı, ‘Mucize’nin vizyona girmesinin ardından İzmit’te yaşayan ve fizik tedavisini reddeden engelli çocuk Duru’nun annesinin yolladığı videoyu anlatarak, “O videoda, bizim ana karakterimiz olan Aziz’e ve Mahsun Abi’sine bir mesajı vardı. ‘Aziz Ağabey, Mahsun Ağabey, ben size söz veriyorum, fizik tedaviyi kabul edeceğim ve en yakın zamanda ayağa kalkacağım’. O küçük çocuk bende çok büyük bir pencere açtı. Aslında devam filmini düşünmüyordum. Bana şunu söylüyordu aslında; ‘Aziz’in nasıl yürüdüğünü, nasıl ayağa kalktığını, anlat bize’. Videoyu izledikten sonra Duru ile konuştum. ‘Ben senin için bu filmin ikincisini yazacağım. Sen de bana söz ver, ayağa kalkacaksın’ dedim. O Duru, ayağa kalktı ve bu filmde de oynadı. Sevgili Duru eğer sen olmasaydın, böyle bir film gerçekten olmayacaktı. Ben bunu senin için yazdım” açıklamasını yaptı.

Film, 6 Aralık’ta vizyona girdi.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Kendi Yolumda Filminin Çekimleri Başladı

Read Next

Mutluluğun ve Hüznün Ressamı: Abidin Dino

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram