Mundi’den Kısaltılmış Klasikler dizisi geliyor

Mundi Kitap, genç okurlar için uyarlanan özel baskılarıyla Kısaltılmış Klasikler dizisini okurlarla buluşturuyor. Dizinin ilk kitapları ise Robin Hood ve Bir Kayıkta Üç Kafadar…

Robin Hood

Robin Hood Ortaçağ’ın yozlaşmış yöneticilerine başkaldıran ve bu yüzden kanun kaçağı ilan edilen efsanevi İngiliz halk kahramanı. Gerçekten yaşadı mı yoksa halkın umut sembolü müydü, kimse bilmiyor.

Genç okurlar için uyarlanan bu özel baskıda kahramanımız dolambaçlı yollarda, Sherwood Ormanı’nın gizli köşelerinde çetesiyle düşmanlarına türlü tuzaklar kuruyor, okçuluk yarışlarına katılıyor, Nottingham şerifine haddini bildiriyor ve cesur Kral Richard’la tanışıyor…

Hayal ya da gerçek, Robin Hood’un maceraları bize ilham vermeye devam ediyor.

Bir Kayıkta Üç Kafadar

Yayımlandığı ilk yirmi yıl içinde dünya çapında bir milyondan fazla okura ulaşan, filmlere, oyunlara ve müzikallere uyarlanan Bir Kayıkta Üç Kafadar, genç okurlar için hazırlanan özel baskısıyla tekrar tekrar dönüp okumak isteyeceğiniz bir mizah başyapıtı.

1800’lü yılların sonu. İngiltere salgınların ve yoksulluğun pençesinde. Türlü çeşit hastalıkla mücadele eden üç İngiliz beyefendisi (ve bir de köpek), bir değişikliğin kendilerine iyi geleceğini düşünüp Thames Nehri’nde geziye çıkmaya karar verirler. Fakat bu gezi planladıkları gibi dinlendirici olmaz: Gürültücü balıkçılar, kendini beğenmiş buharlı tekneler, güvenilmez hava tahminleri, berbat kokan peynirler, bir türlü açılmayan konserveler, talihsizlikler ve maceralarla karşı karşıya gelirler.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Alya’nın Dünyası – Gizemli Duvar

Read Next

Küçülerek Dünyayı Kurtar: “Çoğu Zarar Azı Karar”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram