KitapEki
    Mutlu Gülüşler İçin “Dodi Dişdostu” İle Tanışın • Kitap Eki
 
TUDEM
 
DESTEK

Mutlu Gülüşler İçin “Dodi Dişdostu” İle Tanışın

Elif Yonat Toğay’ın yazdığı, Damla Tutan’ın resimleriyle hayat verdiği diş sağlığı ve bakımının önemini eğlenceli bir öykü aracılığıyla aktaran Dodi Dişdostu, Uçanbalık tarafından yayımlandı.

Çayırdaki zürafadan denizdeki köpek balığına, yeryüzündeki canlıların diş yapılarının özelliklerine ve diş temizliklerini nasıl yaptıklarına dair kıymetli bilgiler paylaşan bu rengârenk kitap, son sayfalarındaki ”Biliyor Musun?” adlı bölümde yer verdiği şaşırtıcı bilgilerle, minik okurlarının merakını gıdıklıyor.

Farklı türdeki canlıların hijyen alışkanlıklarına değinirken, doğanın döngüsüne de işaret eden Dodi Dişdostu; kişisel bakımına ve temizliğine yalnız insanların önem vermediğini, diğer canlıların da ”kendi yöntemleriyle” bu rutine katıldığını hatırlatıyor.

 
KitapEki
Say Yayıncılık

Yaşamını sağlıklı dişlere adayan Dodi, fırçalayacak diş arıyor. Bir sabah gizlice çıktığı yolda, bilin bakalım karşısına kimler çıkıyor? Çölde kendisini selamlayan DiliDışarıda fil, dişini kumlarla temizliyor; ona yardımcı olamayacağını fark eden Dodi, yeni umutlarla yola devam ediyor. Çayırda karşısına çıkan ONeBoyunÖyle zürafaya yaklaşınca, onun da dişlerini başka birinin temizlediğini keşfediyor. Sincap, kedi, maymun, su aygırı derken; Dodi bir ağız dolusu diş bulmakta kararlı görünüyor!

Dodi Dişdostu, doğadaki hayvan ve bitkilerin birbirleriyle olan ilişkisi üzerinden ağız bakımı ve diş fırçalamanın gerekliliği hakkında farkındalık kazandırıyor.

Her sayfası farklı keşiflerle dolu bu sevimli öykü aynı zamanda, Elif Yonat Toğay’ın şiirsel dili ve ahenkli anlatımıyla çocukların dil gelişimine de büyük katkı sağlıyor. (Tanıtım Bülteninden)

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Eğlenceli, Matrak, Çılgın Mı Çılgın Bir Büyüme Hikâyesi: Sonunda 12 Yaş

Read Next

Deniz Tortum İmzalı ‘Maddenin Halleri’ne ABD’den Ödül

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *