‘Nasipse Adayız’ ve ‘Nuh Tepesi’ 10’ar Dalda SİYAD Ödüllerine Aday • Kitap Eki  
TUDEM
 
DESTEK

‘Nasipse Adayız’ ve ‘Nuh Tepesi’ 10’ar Dalda SİYAD Ödüllerine Aday

Ayrıntı Yayınları

53. SİYAD Türkiye Sineması Ödülleri adayları açıklandı. 11 dalda verilen ödüllerde “Nasipse Adayız” ve “Nuh Tepesi” 10’ar dalda adaylık elde etti.

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD), 53. Türkiye Sineması Ödülleri’nin adaylarını belirledi. En iyi yardımcı kadın oyuncu dalında iki oyuncusu aday olan “Nasipse Adayız” ile en iyi erkek oyuncu dalında iki oyuncusu aday olan “Nuh Tepesi” 10’ar dalda adaylık elde etti.

“Nasipse Adayız”ın yönetmeni, senaristi ve başrol oyuncusu Ercan Kesal, en iyi yönetmen, en iyi senarist ve en iyi erkek oyuncu dallarında aday gösterilirken, “Nuh Tepesi”nin yönetmeni ve senaristi Cenk Ertürk de en iyi yönetmen ve en iyi senarist dallarında adaylık kazandı.  “Nuh Tepesi”nin  başrol oyuncuları Haluk Bilginer ile Ali Atay da performanslarıyla en iyi erkek oyuncu dalında adaylık elde etti.

 
KitapEki
Say Yayıncılık

SİYAD üyelerinin 2020 yılında Türkiye’de sinemalarda gösterilen tüm yerli yapım filmler üzerinden yaptığı oylama sonucunda en iyi film başta olmak üzere 11 dalda beşer aday belirlendi. Oylama sonucuna göre toplam 14 film en az bir adaylık elde etti. 53. SİYAD Ödülleri için adaylık elde eden filmler ve adaylık sayıları şöyle: “Nasipse Adayız” (10), “Nuh Tepesi” (10), “Bozkır” (8), “Bina” (5), “Kronoloji” (4), “Peri: Ağzı Olmayan Kız” (4), “Kovan” (3), “Biz Böyleyiz” (2), “Eltilerin Savaşı” (2), “Karakomik Filmler 2” (2), “Sıfır Bir” (2), “Aether” (1), “Aşk Tesadüfleri Sever 2” (1), “Kapan” (1).

53. SİYAD Türkiye Sineması Ödülleri’ni kazananlar, SİYAD üyelerinin yapacağı ikinci tur oylamanın ardından mart ayında yapılacak törende açıklanacak.

53. Türkiye Sineması Ödülleri’nin 11 daldaki adayların tam listesi ise şöyle:

En İyi Film

“Aether”

“Bina”

“Bozkır”

“Nasipse Adayız”

“Nuh Tepesi”

En İyi Yönetim

Orçun Behram – “Bina”

Cenk Ertürk – “Nuh Tepesi”

Eylem Kaftan – “Kovan”

Ercan Kesal – “Nasipse Adayız”

Ali Özel – “Bozkır”

En İyi Senaryo

Ali Aydın – “Kronoloji”

Cenk Ertürk – “Nuh Tepesi”

Can Evrenol, Kutay Uçum – “Peri: Ağzı Olmayan Kız”

Ercan Kesal – “Nasipse Adayız”

Ali Özel – “Bozkır”

En İyi Kadın Oyuncu Performansı

Merve Dizdar – “Eltilerin Savaşı”

Cemre Ebüzziya – “Kronoloji”

Gupse Özay – “Eltilerin Savaşı”

Elif Sevinç – “Peri: Ağzı Olmayan Kız”

Meryem Uzerli – “Kovan”

En İyi Erkek Oyuncu Performansı

Ali Atay – “Nuh Tepesi”

Haluk Bilginer – “Nuh Tepesi”

Ercan Kesal – “Nasipse Adayız”

Mücahit Koçak – “Bozkır”

Cem Yılmaz – “Karakomik Filmler 2”

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Performansı

Hande Doğandemir – “Nuh Tepesi”

Özay Fecht – “Peri: Ağzı Olmayan Kız”

Hümeyra – “Biz Böyleyiz”

Nazan Kesal – “Nasipse Adayız”

Selin Yeninci – “Nasipse Adayız”

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Performansı

Tansu Biçer – “Kronoloji”

Çağlar Çorumlu – “Karakomik Filmler 2”

İnanç Konukçu – “Nasipse Adayız”

Mehmet Özgür – “Nuh Tepesi”

Hakan Emre Ünal – “Bozkır”

En İyi Görüntü Yönetimi

Barbu Balasoiu – “Nasipse Adayız”

İlker Berke – “Kapan”

Federico Cesca – “Nuh Tepesi”

Ümit Çakmaksoy – “Bozkır”

Engin Özkaya – “Bina”

En İyi Müzik

Esat Bargun, Uğur Ataş – “Sıfır Bir”

Ozan Çolakoğlu – “Aşk Tesadüfleri Sever 2”

Can Demirci – “Bina”

Emir Ersoy – “Kovan”

Nilipek – “Biz Böyleyiz”

En İyi Kurgu

Ali Aga – “Nasipse Adayız”

Naim Kanat – “Sıfır Bir”

Yorgos Mavropsaridis – “Nuh Tepesi”

Ali Özel, Mahmut Aran, Yakup İnanlı – “Bozkır”

Jan Ruschke, Selda Taşkın – “Kronoloji”

En İyi Sanat Yönetimi

Ufuk Bildibay – “Bina”

Elif Domaniç – “Peri: Ağzı Olmayan Kız”

Oya Köseoğlu – “Nasipse Adayız”

Ahmet Yesevi Özel – “Bozkır”

Seda Saçlı – “Nuh Tepesi”

 

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Chloé Zhao, Bilimkurgu Western Türünde ‘Dracula’ Filmi Çekecek

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *