Nazan Aşkalli’den ‘Sana Gelirken Ben’ Karakarga Yayınlarından Çıktı

Nazan Aşkalli’nin Güney Kutbu’na doğru çıktığı yolculuğun izini süren ‘Sana Gelirken Ben’ kitabı Karakarga Yayınları’ndan çıktı.

“Ishmael deyin bana. Birkaç yıl önce -kaç yıl önce olduğu önemli değil paramın azaldığı ya da hiç kalmadığı bir sırada-, karada da beni ayrıca bağlayan bir şey olmadığı için, bir engine açılayım, bu dünyanın denizlerini şöyle bir göreyim dedim.” (Sabahattin Eyuboğlu ve Mina Urgan’ın çevirisiyle…)

Dünyanın en etkileyici kitap girişlerinden biri olan Moby Dick (Beyaz Balina) böyle başlar ve okurlarını engin denizlerde, sonsuz ufuklara ve bir balinanın peşinde yaşanan maceraya götürür.

İşte Nazan Aşkalli’nin Sana Gelirken Ben adlı kitabı da okurlarını balinalar, buzdağları, yaban hayat, şiir, umutsuzluk, sessizlik, gürültü, her renk ve her kokuyu içeren temalarla dünyanın dibine doğru bir yolculuğa çıkartıyor.

Nazan Aşkalli’nin Güney Kutbu’na doğru çıktığı yolculuğun izini süren Sana Gelirken Ben Karakarga Yayınları’ndan çıktı.

Arka kapak yazısı:

Sana Gelirken Ben, tutkulu bir gezginin hayallerinin peşinden gitme hikâyesi. Gerçekle kurgunun, hayal ve gerçeklerin birbirine karıştığı bu kitap sizi hayalini dahi kuramayacağınız bir maceraya çıkaracak.

Vahşi doğa fotoğrafçısı Nazan Aşkalli ile birlikte bir balina peşinde dünyanın dibine doğru bir yolculuğa hazırlanın!

Yazar Hakkında:

Bugüne dek, Almanya, Amerika ve Türkiye arasında yaşadı. İletişim uzmanı, fotoğrafçı ve yazar. Doğaya olan tutkusu ile çıktığı yolda, kırktan fazla ülke, yüzlerce şehir, karşılaştığı binbir çeşit yüz ve koku ile zenginleşen iç dünyasını ilk kitabına döktü. “Zambaktan Bir Masal”da modern dünyanın vahşiliğine karşı direnen ruhları, dünyanın dört yanında arama serüvenini anlattı. Unicef, wwf, sad-afag, Sheldrick Wildlife Trust üyesi.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Amin Maalouf’tan Yeni Roman

Read Next

Zülfü Livaneli’nin Son Ada’dan Uyarlanan Son Ada’nın Çocukları Romanı Raflardaki Yerini Aldı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram