Nâzım Hikmet Anısına Yazıdan Görsele Tasarım Yarışması Açıldı

Nâzım Hikmet Anısına ‘Yazıdan Görsele’ Tasarım Yarışması 5-26 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve sonuçları 3 Haziran 2020 tarihinde online olarak sergilenecek.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı tarafından Nâzım Hikmet Anısına “Yazıdan Görsele” Tasarım Yarışması düzenleniyor.

Nâzım Hikmet’in ölüm yıldönümü olan 3 Haziran’da, şairin eserlerinden yola çıkarak onun duygu, düşünce ve hayallerini bugüne taşımak ve bir görsel anma oluşturmak hedefiyle Nâzım Hikmet’e ait bir eserden (şiir, tiyatro oyunu, mektup, roman, öykü, fıkra, masal, senaryo, inceleme yazısı) katılımcıların istediği uzunlukta bir bölümü seçerek, seçtiği bölümü görselleştirmesi; oradaki hikâyeyi/ fikri/ duyguyu/ düşünceyi görsel olarak tasvir etmesi beklenen tasarımlar elde etmek için düzenlenen yarışma herkese açık. Bu yarışmanın bir diğer amacı ise mimarlık, grafik tasarım, güzel sanatlar, resim, iletişim gibi alanlarda öğrenim gören ya da mesleğe yeni başlamış gençlere, bu alanda kendilerini ifade etme fırsatı sunmak.

Nâzım Hikmet Anısına ‘Yazıdan Görsele’ Tasarım Yarışması 5-26 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve sonuçları 3 Haziran 2020 tarihinde online olarak sergilenecek.

Detaylı bilgi ve yarışma şartnamesine yedi24.mimarlarodasiankara.org web sitesinden erişilebilen yarışma için Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı, Nâzım Hikmet Anısına herkesi üretime davet ediyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Yeni Dünyalara Kapı Açacak Kısa Film Seçkisi: “İçeriden Bir Gezinti”

Read Next

Agnès Varda’nın filmlerini ve eserlerini bir araya getiren box set ağustosta satışa sunulacak

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *