Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram
Responsive banner image
 

NDS Edebiyat Ödülü sahibini buldu

0

Notre-Dame de Sion Lisesi ve NDS Mezunlar Derneği tarafından düzenlenen NDS Edebiyat Ödülü, 7 Mayıs akşamı Fransız Sarayı’nda gerçekleştirilen törenle, bu yılın kazananı Ömer F. Oyal’a verildi.

Bir yıl özgün, bir yıl da çeviri kitaba ödül verilen NDS Edebiyat Ödülleri’nde, seçici kurulu NDS mezunu yazar ve akademisyenlerden oluşuyor.

Mansiyon da verildi

“Zamanın Lekeleri” (Yapı Kredi Yayınları) ile ödüle değer görülen Ömer F. Oyal, İstanbul-Bağdat demiryolunda yol alan bir vagon ile “memleketimden insan manzaraları”nı, özgün bir dille sergiliyor.

Genç yazar Mevsim Yenice ise “Tekme Tokatlı Şehir Rehberi” (Everest Yayınları) adlı öykü kitabıyla, olağanüstü güzel bir portreler geçidi sunuyor.

Edebiyatçıların ağırlıkta olduğu davetli grubunun katıldığı ödül töreninde kazanan yapıtların yazarlarına para ödülü de verildi.

Seçici kuruldan anılar

NDS Edebiyat Ödülü seçici kurulunu oluşturan, Tomris Alpay, Yazgülü Aldoğan, Liz Behmoaras, Emel Kefeli, Arzu Öztürkmen, Mayda Saris, Zeynap Sabuncu, Özlem Yüzak, Mine Haksal ile yine NDS mezunu Nüket Güz ve Feyza Zaim’in anıları ve/veya öykülerinden oluşan bir kitap da, ödüllerin onuncu yılı nedeniyle yayınlandı, katılımcılara dağıtıldı.

Fotoğraflar: Korkut Akın

Haber Merkezi

Latest posts by Haber Merkezi (see all)

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Cevap Yazın

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *