Nermin Yıldırım ile 3 gün sürecek bir edebiyat atölyesine hazır mısınız?

Raskolnikov, Anna Karenina, Hayri İrdal, Joseph K…  ve daha fazlası…  Edebiyat gezegeninin nevi şahsına münhasır sakinleri.

Hepsi bizim için birer külttü, hepsi ayrı bir hayat hikayesiydi, hepsi ayrı işlemişti içimize… Sayfalardan taşıp ete kemiğe bürünmüşlerdi. Peki bunu yapmayı nasıl becermişlerdi?

TİMAŞ
TİMAŞ

“Edebiyatta Karakter Yaratma Atölyesi” eğitimine; hangi yazarlar hangi güçlü roman karakterlerini nasıl oluşturmuşlar, bir karakterin yaratılma süreçleri ve yazma teknikleri nelerdir gibi soruların cevaplarını arayan ve daha fazlasını öğrenmek isteyen, dünya edebiyatına ilgi duyan kişileri bekliyoruz. Bu keyifli atölye ile bildiklerinize yenilerini katacaksınız.

Atölye Süresi: 3 Gün

Başlangıcı:  25 Nisan Salı

Saat: 19.30-21.30

Nermin Yıldırım Kimdir?

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın Yayın Bölümü’nden mezun oldu. Çeşitli gazete ve dergilerde muhabir, editör ve köşe yazarı olarak çalıştı. İlk romanı Unutma Beni Apartmanı 2011 senesinde Doğan Kitap tarafından yayımlandı. Onu Rüyalar Anlatılmaz (2012, Doğan Kitap), Saklı Bahçeler Haritası (2013, Doğan Kitap) Unutma Dersleri (2015, Doğan Kitap) izledi.
Romanları Sırpça, Bulgarca, Lehçe, Çince, Arapça gibi yabancı dillere çevrilen Yıldırım, uluslararası edebiyat projelerine katılarak, çeşitli ülkelerin yazarlarıyla ortak çalışmalar yaptı. Uluslararası yazar programlarına konuk olarak, 2013 kışını Köln Kültür Dairesi’nin davetiyle Köln’de, 2015 sonbaharını Şanghay Yazarlar Derneği’nin davetiyle Çin’in Şanghay kentinde geçirdi.
Murathan Mungan’ın Kadınlar Arasında (2014, Metis) adlı öykü seçkisinde Narin Ben geldim adlı öyküsüyle, Remzi Karabulut’un Hazırladığı Minimal Öyküler (Aylak Adam, 2014) adlı seçkisinde Kara Kaya adlı öyküsüyle, İlknur Özdemir’in hazırladığı Kar İzleri Örttü (2012, Kırmızı Kedi) adlı öykü seçkisinde Kırmızı Kar ile yer aldı.
Barselona ve İstanbul’da yaşıyor. 2013’ten beri Ot Dergi Dış Hatlar adlı köşesinde öyküler yazıyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Joyce’un Kızı kitabının yazarı Annabel Abbs, Türkiye’ye geliyor!

Read Next

Gece Avcısı Sizi İzliyorsa, Çoktan Ölmüşsünüz Demektir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram