Nesin Vakfı’ndan Destek Çağrısı

Nesin ailesi ve vakıf yetkilileri seferber olarak bağış kampanyası başlattı. Bağışçıların ismi arazi alınınca kurulacak yeni kampusta ölümsüzleştirilecek.

1973 yılında Aziz Nesin tarafından kurulan İstanbul Çatalca‘daki Nesin Vakfı, 14 dönümlük arazisine artık sığmıyor. Vakıf, arazinin hemen karşısındaki 8 dönümlük araziyi almak istiyor. Bu alım işlemi için ise 2 milyon liraya ihtiyaç var. Bu nedenle Nesin ailesi ve vakıf yetkilileri seferber olarak bağış kampanyası başlattı. Bağışçıların ismi arazi alınınca kurulacak yeni kampusta ölümsüzleştirilecek.

Şu ana kadar 1 milyon 500 bin lira toplandığını açıklayan Ali Nesin, Vakıf arazisinin genişleyebilmesi için 500 bin liraya daha ihtiyaç olduğunu hatırlattı ve şu mesajı paylaştı:

“Komşu arazinin 2 milyon liraya satılığa çıkarıldığını söylemiştim geçen hafta. Bir haftada 1,5 milyon lira bağış geldi. Nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Sağ olun, var olun. Güzel işler yapmaya devam edeceğiz.

500.000 lira kadar eksiğimizin olduğu gözünüzden kaçmamıştır herhalde… Gerek bağışta bulunarak, gerek yakın çevrenizde duyurarak gereğini yapacağınızdan hiç kuşkum yok.

Aziz Nesin’in tüm yazılı vasiyetini yerine getirdik. Vasiyet dışı bazı arzuları daha vardı, onların da çoğunu yerine getirdik. Bir ikisi eksik kaldı. Şu an almak istediğimiz arazi gerçekleştiremediği arzularından biriydi. Bugün yarın mutlu haberi duyururum diye umuyorum.

Bir de derenin öbür tarafındaki araziyi almak isterdi. Alıp derenin üstüne bir taş köprü inşa edecek… Sadece taş köprünün güzelliği için, başka bir nedenden değil… Hayal adamıydı babam, hayal kurarak mutlu olurdu. O araziyi aldık, ama zemin müsait olmadığından taş köprüyü yapamadık. Aklımızda. Bir gün yapacağız.

Bir de ilkokul isterdi. İlkokul için girişimde bulunduk. Arazi, planlar, projeler, eğitim felsefesi… Her şey hazırdı, ama maalesef o ekonomik kriz döneminde fizibiliteyi yerli yerine oturtamadık ve projeden vazgeçmek zorunda kaldık. Giriştiğimiz her işi başarıyla sonuca ulaştırmak gibi bir ilkemiz var. İlkokul projesinin o dönemde o ilkeye uyması zordu. Şu an üstünde çalıştığımız bir fen lisesi projemiz var. Fen lisesinden sonra bir ilkokul kurabiliriz.”

Bağış Hesabı: Nesin Vakfı, İş Bankası Parmakkapı Şubesi,
Hesap No: 1042-0741176 IBAN:TR280006400000110420741176

Kredi kartıyla bağış içinhttps://www.nesinvakfi.org/ bagis-yap.php#kredi-karti

 

ŞU ANKİ KAPASİTESİ 40 KİŞİLİK

Nesin Vakfı 1982’den beri etkinliklerini sürdürüyor. Bugüne değin yüzlerce çocuğun eğitimini üstlenen ve onları hayata hazırlayan vakıfta şu anda 42 çocuk ve genç barınıyor ve okuyor. Nesin Vakfı’na genellikle ilkokul çağına girmemiş ya da yeni girmiş çocuklar kabul ediliyor. Çocuklar toplumda kendi başlarına ayakta durabilecek eğitim, beceri ve olgunluk düzeyine eriştikten sonra Nesin Vakfı’ndan kendi istekleriyle ayrılıyorlar.

Kaynak: Demokrat Haber

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Atatürk’ün okuduğu kitaplardan Evrim Teorisi’ne dair çıkardığı notlar

Read Next

O zaman hasat zamanı!..

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *