Netflix’ten Squid Game Açıklaması: Daha Yeni Başlıyor

Netflix’in en çok izlenen dizilerinden biri olan ve tüm dünyada geniş bir hayran kitlesi yaratan Squid Game 2. sezon onayı alırken, Netflix CEO’su Ted Sarandos da Squid Game evreninin yeni başladığını söyledi. Sarandos, hayranların yeni bir sezonda çok daha fazlasını görebileceğini de belirtti.

Dijital yayın platformu Netflix, 2021 yılına damga vuran Güney Kore yapımı Squid Game için 2. sezon onayını sonunda verdi. Aslında dizinin yönetmeni Hwang Dong-hyuk daha önce yaptığı açıklamada serinin geri döneceğini açıklamıştı.

Onay aldı
Uzun süredir Squid Game sevenler dizinin 2. sezon bölümleri için Netflix’ten bir açıklama bekliyordu. Bu konuda sessizliğini bozan Netflix eş CEO’su ve baş içerik sorumlusu Ted Sarandors, beklenen açıklamayı yaptı.

TİMAŞ
TİMAŞ

Sarandors katıldığı bir programda izleyicilerden gelen 2. sezon sorusuna, “Kesinlikle” şeklinde cevap verdi. Cevabın en ilginç yönü ise CEO’nun “Squid Game evreni daha yeni başlıyor” ifadesi oldu.

Shift Delete’in haberine göre; Sarandors bu açıklamasıyla, dizinin 3. sezon çalışması için Hwang Dong-hyuk’a da önemli bir mesaj gönderdi. Aynı zamanda açıklamanın dizinin evreninde geçen yeni yapımların da yolda olduğunun sinyalini verdiği de teoriler arasında.

Yayın tarihi net değil
Ancak CEO Sarandors, şu an için dizinin ne zaman yayınlanacağı ile ilgili bir ipucu vermedi. Tahminlere göre Squid Game 2. sezon için 2022 yılının sonunu bekleyeceğiz. Henüz çekimleri başlamayan dizinin Netflix’ten resmi onay alması ise sürecin daha da hızlanacağının kanıtı niteliğinde.

Güney Kore yapımı dizi ve filmlere büyük yatırım yapan Netflix, bu yatırımın meyvelerini 2021 yılında toplamaya başladı. Squid Game dizisi ile rekorlar kıran platform, uzun süre yeni sezon için bir duyuru yapmadı. Dizinin yönetmeni Hwang Dong-hyuk ise ilk açıklamalarında diziyi sadece bir sezon olarak tasarladığını açıkladı.

3. sezon da olacak
Bu açıklamalar sonrası artan sosyal medya baskısı ile yönetmen, Kasım 2021‘de ikinci sezon için ilk sözünü verdi. Kısa süre önce ikinci sezon çalışmalarının sürdüğünü açıklayan yönetmen, 3. sezon için de Netflix ile görüştüğünü açıkladı.

Squid Game için yönetmen Hwang Dong-hyuk bu açıklamasında ana karakter Seong Gi-Hun’un da diziyle geri döneceğinin de sözünü verdi.

Popüler dizi Eylül ayında yayınlandıktan kısa süre sonra 1 milyar izlenme sayısına ulaştı. Bu rekor daha sonra kırılmış olsa da, Squid Game halen en çok izlenen Netflix dizileri arasında başı çekiyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Sıra Dışı Bir Kalpazanlık Serüveni: Da Vinci’nin Darphanesi

Read Next

Amazon’un Çektiği Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Adı Belli Oldu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram