TUDEM
 
DESTEK

Nomadland 39. İstanbul Film Festivali’nde

Faba Kahve

Chloé Zhao’nun yeni filmi “Nomadland”, 39. İstanbul Film Festivali’nde izleyicilerle buluşacak. Film, 17 Ekim’de Kadıköy Sineması ve Cinemaximum City’s’de, 20 Ekim’de Kadıköy Sineması’nda gösterilecek.

77. Venedik Film Festivali’nde ‘Altın Aslan’, 45. Toronto Film Festivali’nde ‘Halkın Seçimi’ ödüllerini kazanan, Chloé Zhao’nun yeni filmi “Nomadland”, 39. İstanbul Film Festivali’nde Filmekimi Galaları kapsamında beyazperdede izleyiciyle buluşacak.

Filmin yapımcı koltuğunda Frances McDormand, Peter Spears, Mollye Asher, Dan Janvey ve Chloé Zhao oturuyor. McDormand’a oyuncu David Strathairn eşlik ediyor. Yönetmen Zhao, bu filmde The Rider’ın görüntü yönetmeni Joshua James Richards ile yeniden bir araya geliyor. Filmin müzikleri İtalyan kompozitör Ludovico Maria Enrico Einaudi’ye, kurgusu ise Chloé Zhao’ya ait.

 
KitapEki
KitapEki

İlk gösterimini eylül ayında “Altın Aslan” kazandığı Venedik Film Festivali’nde yapan “Nomadland”, Jessica Bruder’in gerçeklerden hareketle kaleme aldığı kitabından uyarlanan bir yol filmi.

39. İstanbul Film Festivali Gösterim Tarihleri:

17 Ekim Cumartesi 17:00 Kadıköy Sineması

17 Ekim Cumartesi 21:00 Cinemaximum City’s

20 Ekim Salı 21:00 Kadıköy Sineması

Kitap Eki Dergisi

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Bernardo Bertolucci’nin Unutulmaz 6 Filmi

Read Next

Çevrimiçi Olarak Düzenlenecek BIFED’in Finalistleri Belli Oldu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *