Notos’un Kasım-Aralık, 83. Sayısı Çıktı!

Notos’un Kasım-Aralık 2020, 83. sayısı çıktı. Her yıl bir sayının kapak konusunu bir yazar editöre teslim eden Notos’un bu yılki konuk editörü yazar, çevirmen ve psikanalist Nilüfer Güngörmüş oldu.

Dosya konusunu “İçimizdeki Zaman” olarak belirleyen Güngörmüş, sunuş yazısında, “Kendilik hissimizin ve yaratıcılığın ana bileşeni olan ‘içsel zaman’ deneyimi üzerine birlikte düşünmeyi amaçladık. Edebiyat, felsefe, psikanaliz, sanat gibi farklı disiplinlerden gelen yazarlar ve sanatçılar olarak zamanla ilişkimizi irdelemeye çalıştık” ifadelerini kullandı.

Dosyada Nilüfer Güngörmüş, Enis Batur, Kaan H. Ökten, Yavuz Erten, Sema Kaygusuz, Melis Tanık Sivri, Ohannes Şaşkal ve Ercan Kesal’ın yazıları, Sandra Çavdar’ın resimleri, Virginia Elena Patrone, İpek Okyar ve Elif Mercan’ın illüstrasyonları yer alıyor.

ŞAVKAR ALTINEL’LE SÖYLEŞİ

Notos’un bu sayısında Memet Fuat Ödülü ve Erdal Öz Edebiyat Ödülü sahibi yazar ve şair Şavkar Altınel’in edebiyat geçmişini baştan sona değerlendirdiği bir söyleşi yer alıyor.

Aganta bölümünde günümüz edebiyat dünyasına ve güncel kitaplara dair yazılarıyla Başak Bingöl Yüce, Aslı İdil Kaynar, Alper Güngör, Senem Utku yer alıyor.

BİR YAZARIN SEÇTİKLERİ

Bir Yazarın Seçtikleri bölümünde Nermin Saybaşılı bir akademisyen-yazarın entelektüel yolculuğunu kuran köşe taşları olarak gördüğü kitapları; Ertuğ Uçar ise en çok etkilendiği yazarı nedenleriyle birlikte Notos’a anlattı.

Çağatay Yılmaz ve Ülkü Oktay kısa sorulara kısa yanıtlarla kendi yazarlık serüvenlerini ve yayımlanan son kitaplarını anlattı.

Notos’un bu sayısında öyküleriyle, Brian Aldiss, İlhan Durusel, Kadir Işık, Semrin Şahin, Dilek Karaaslan, Murat Darılmaz, Eser Kuru, Suna Dirikan, Gülce Maşrabacı, Tuğçe Yaşar ve Meral Adalı yer aldı.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

“Semt Semt Kitap Günleri” İstanbul’u Dolaşmaya Devam Ediyor

Read Next

Kırmızı Kedi Tiyatro Dizisi Başlıyor!

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *