Nuh Tepesi Vizyona Giriyor

Dünya prömiyerini yaptığı 18. Tribeca Film Festivali’nden iki ödülle dönen; Haluk Bilginer, Ali Atay ve Hande Doğandemir’li Nuh Tepesi, 28 Şubat’ta vizyona girecek.

Dünya prömiyerini yaptığı Tribeca Film Festivali’nden iki ödülle döndükten sonra Adana Film Festivali’nde de dikkat çeken Nuh Tepesi – Noah Land, vizyonda sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Başrollerini Haluk Bilginer, Ali Atay ve Hande Doğandemir‘in üstlendiği film, Türkiye’de 28 Şubat’ta vizyona girecek.

Pencereler Ardında, Nahoş Bir Mevzu ve Kimse Elimi Tutmasın gibi dünya festivallerinde gösterilen kısa filmleriyle tanınan Cenk Ertürk‘ün ilk uzun metrajlısı olan Nuh Tepesi; ölen babasının son isteğini yerine getirmeye çalışan Ömer’in hikâyesini anlatıyor. Yıllar önce kendisinin diktiğini iddia ettiği “Nuh ağacı”nın altına gömülmek isteyen babasının isteğini yerine getirmek isteyen Ömer’in, ağacın Nuh Peygamber tarafından tarafından dikildiğine inanan köylülerin tepkileriyle başa çıkması gerekiyor.

NUH TEPESİ, PRESTİJLİ ÖDÜLLERE LAYIK GÖRÜLDÜ 

Duvar’da yer alan habere göre, 2016 yılında Cannes Film Festivali’nin Cinefondation Residance programına kabul edilen Nuh Tepesi, dünya prömiyerini yaptığı 18. Tribeca Film Festivali‘nden iki ödülle dönmeyi başardı. Cenk Ertürk, Uluslararası Yarışma bölümünde En İyi Senaryo ödülünü kazanırken, Ali Atay da En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü. Türkiye prömiyerini yaptığı Adana Film Festivali’nde de beğeniyle karşılanan film; Adana’da En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Görüntü Yönetimi ve FİLMYÖN En İyi Yönetmen ödüllerinin sahibi oldu.

Filmin kurgusunu Kynodontas, The Lobster, The Killing of a Sared Deer gibi filmlerde Yorgos Lanthimos ile çalışan ve yönetmenin son filmi The Favourite’taki başarılı kurgusu ile Oscar adaylığı kazanan Yorgos Mavropsaridis yapıyor. Filmin görüntü yönetmeni koltuğunda ise daha önce Patti Cake$ ve Dead Pigs gibi övgü toplayan bağımsız filmlerin görüntü yönetmenliğini yapan Federico Cesca oturuyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Bilginer, Atay ve Doğandemir’e Mehmet Özgür ve Arın Kuşaksızoğlu da eşlik ediyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

TGC Şiir ve Musiki Günleri 12 Şubat’ta

Read Next

Madam Curie’nin Hayatını Anlatan ‘Radioactive’ Filminden İlk Fragman

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram