Tempus Kitaplığı’nın yeni konuğu Nuray Atacık

Her karakterine eşit mesafede yaklaşan ve onlara büyüteç tutan Nuray Atacık, polisiye yazın konusunda istikrarlı bir üretime devam ediyor.

Tempus Kitaplığı’nın yeni konuğu Nuray Atacık, 1967 İstanbul doğumlu. İTÜ Elektrik Mühendisliği mezunu. Yirmi beş yıl yurtiçi ve yurtdışında projelerde görev aldı; edebiyat hep yanındaydı. Yalnızca yokluğunda fark edilen elektrikle uğraşırken, insandaki gerilimin kaynağına, direncin dayanıklılığına ve akımın duygusal şiddetine merak sardı. Aradığı formüllerin izini kurmacanın sihirli dünyasında takip etmeye karar verdi. İlk polisiye romanı Fener Balığı (2017) ve serinin ikinci romanı Bukalemun (2019) Oğlak Yayınları’ndan yayımlandı.

Bukalemun’da bir kardeşlik öyküsü işleniyor. Kardeşliğin nasıl yapıcı ve nasıl yıkıcı olabileceği derinleşen bir kurgu ve karakterlerin yakın tahlil incelemeleriyle boyutlanıyor. Aslında bir üçleme yapmayı planlayan yazarın kitapları bağımsız olarak okunabiliyor. İlk kitabı Fenerbalığı’ndaki Emniyet Müdürü Murat Karasu Bukalemun’da da yine karakterler arasında. Her karakterine eşit mesafede yaklaşan ve onlara büyüteç tutan Atacık, polisiye yazın konusunda istikrarlı bir üretime devam ediyor.

  • Bukalemun
  • Yazar: Nuray Atacık
  • Türü: Polisiye
  • Baskı Yılı: 2019
  • Sayfa Sayısı: 416 Sayfa
  • Yayınevi: Maceraperest Kitaplar
Tempus Kitaplığı
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Bir ‘Çevirgen’in Notları

Read Next

III. ÇEVRİMDIŞI İSTANBUL Uluslararası Şiir Festivali başlıyor

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *