Tempus Kitaplığı’nın yeni konuğu Nuray Atacık • Kitap Eki  
TUDEM
 

Tempus Kitaplığı’nın yeni konuğu Nuray Atacık

 
TİMAŞ
Say Yayıncılık

Her karakterine eşit mesafede yaklaşan ve onlara büyüteç tutan Nuray Atacık, polisiye yazın konusunda istikrarlı bir üretime devam ediyor.

Tempus Kitaplığı’nın yeni konuğu Nuray Atacık, 1967 İstanbul doğumlu. İTÜ Elektrik Mühendisliği mezunu. Yirmi beş yıl yurtiçi ve yurtdışında projelerde görev aldı; edebiyat hep yanındaydı. Yalnızca yokluğunda fark edilen elektrikle uğraşırken, insandaki gerilimin kaynağına, direncin dayanıklılığına ve akımın duygusal şiddetine merak sardı. Aradığı formüllerin izini kurmacanın sihirli dünyasında takip etmeye karar verdi. İlk polisiye romanı Fener Balığı (2017) ve serinin ikinci romanı Bukalemun (2019) Oğlak Yayınları’ndan yayımlandı.

Ayrıntı Yayınları
Günışığı Kitaplığı

Bukalemun’da bir kardeşlik öyküsü işleniyor. Kardeşliğin nasıl yapıcı ve nasıl yıkıcı olabileceği derinleşen bir kurgu ve karakterlerin yakın tahlil incelemeleriyle boyutlanıyor. Aslında bir üçleme yapmayı planlayan yazarın kitapları bağımsız olarak okunabiliyor. İlk kitabı Fenerbalığı’ndaki Emniyet Müdürü Murat Karasu Bukalemun’da da yine karakterler arasında. Her karakterine eşit mesafede yaklaşan ve onlara büyüteç tutan Atacık, polisiye yazın konusunda istikrarlı bir üretime devam ediyor.

  • Bukalemun
  • Yazar: Nuray Atacık
  • Türü: Polisiye
  • Baskı Yılı: 2019
  • Sayfa Sayısı: 416 Sayfa
  • Yayınevi: Maceraperest Kitaplar

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Tempus Kitaplığı

Ajans Tempus tarafından hayata geçirilen Tempus Kitaplığı, Müjde Alganer ve Ayşegül Kopdagel öncülüğünde geliştirilen bir kitap tanıtım video projesidir. Ajans Tempus, geliştirici editörlük, kitap yazım danışmanlığı ve yazar sosyal medya yönetimi alanında faaliyet gösteren bir yazar ajansıdır. Tanıtımlar, kitapların içeriği, yazarları, kitabın yaratılma aşaması üzerine kısa sohbetlerden ibaret video serilerinden oluşmaktadır. Tempus’un hizmet verdiği editörlük ve tanıtım hizmetlerinden yararlanmak isteyenler ya da paylaşımda bulunmak isteyen yazar, yazar adayları ve yayınevleri info@ajanstempus.net üzerinden Ajans Tempus ve Tempus Kitaplığı yetkilileriyle iletişim kurabilirler.

Read Previous

Bir ‘Çevirgen’in Notları

Read Next

III. ÇEVRİMDIŞI İSTANBUL Uluslararası Şiir Festivali başlıyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *