Nuri Bilge Ceylan’ın Yeni Filmi ‘Kuru Otlar Üstüne’, 2022’de İzleyici İle Buluşacak

En son “Ahlat Ağacı” filmine imza atan Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi “Kuru Otlar Üstüne”, 2022’de izleyici ile buluşacak.

Kış Uykusu” filmiyle Altın Palmiye kazanan, son olarak yine Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışan “Ahlat Ağacı” filmine imza atan yönetmen Nuri Bilge Ceylan, yeni bir filmle sinemalara dönmeye hazırlanıyor.

Nuri Bilge Ceylan’ın “Kuru Otlar Üstüne” adını taşıyan yeni bir film üzerinde çalıştığı bu yılın başında ortaya çıkmış; film, 12 Punto TRT Senaryo Günleri’nde bu yıldan itibaren her yıl Türkiye sinemasının ustalarından birine verilecek “Ustaya Saygı TRT Ortak Yapım Ödülü”ne değer görülen ilk yapım olmuştu.

Daha sonra 2020-2 Sayılı Sinema Destekleme Kurulu Kararı’yla Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan 2 milyon TL yapım desteği alan “Kuru Otlar Üstüne”nin ne zaman hayata geçirileceği merak konusu olmaya devam ederken, filmin çıkış tarihiyle ilgili önemli bir bilgi paylaşıldı.

Ioncinema tarafından paylaşılan bilgiye göre, Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi 2022 yılında izleyici karşısına çıkacak. “Kış Uykusu” ile “Ahlat Ağacı” arasında dört yıl ara veren Ceylan, yine dört yıllık bir aranın ardından sinemalara dönecek.

Filmin tam olarak ne zaman izleyici ile buluşacağına dair net bir bilgi bulunmuyor. Ancak 2006 yapımı “İklimler”den beri her filminin dünya prömiyerini Cannes Film Festivali’nde yapan Ceylan’ın yeni filmini de ilk olarak Cannes’da sinemaseverlerin beğenisine sunacağı tahmin ediliyor.

Geçen yılın sonunda Nuri Bilge Ceylan; “İklimler”, “Bir Zamanlar Anadolu”da ve “Kış Uykusu” filmlerinde birlikte çalıştığı yapımcı Zeynep Atakan‘la yollarını ayırmış, ikili yıllar süren ortaklıklarını noktalamıştı.

“Kuru Otlar Üstüne”, Nuri Bilge Ceylan’ın bu ayrılık kararının ardından hayata geçireceği ilk film olacak.

Kaynak: Filmloverss

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Fantastik Canavarlar’ın Çekimleri Yeniden Başladı

Read Next

Disney’in Vizyon Takvimi Yeniden Güncellendi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram