Odeabank O’Art’tan Yeni Sergi “Şey:nesnenin ihtimali” • Kitap Eki  
TUDEM
 

Odeabank O’Art’tan Yeni Sergi “Şey:nesnenin ihtimali”

 
TİMAŞ
Say Yayıncılık

Odeabank’ın sanat platformu O’Art, “Şey:nesnenin ihtimali” başlıklı yılın üçüncü sergisini 10 Ağustos’a kadar Versus Art Project’te, 11 Ağustos itibarıyla da çevrim içi olarak sanatseverlerle buluşturuyor.

Küratörlüğünü Begüm Güney’in yaptığı sergide Ahu Akgün, Çağla Ulusoy ve İnci Furni’nin eserleri yer alıyor. Ahu Akgün, Çağla Ulusoy ve İnci Furni sergide bulunan eserlerinde en ince detayına kadar kurgulanmadan, olağana yakın bir duruşla mekânda bir karşılaşma yaratıyor. Çoğalıp sıkışan ve eksilterek hafifletilen, nesneleşip parçalanan ya da nesne niteliğinin tamamen korunduğu, beliren ve belirginsizleştirilen kontrast bir tavır taşıyan sergi, gündelik hayatın içindeki nesnenin kurgulanan estetik ve eleştirel potansiyelini de ortaya çıkarıyor.

Odeabank Genel Müdürü Mert Öncü sergi hakkında şunları söyledi: “Odeabank olarak, sanata ve sanatçıya verdiğimiz destek, pandemi sürecinde de kesintisiz olarak devam etti. Bu dönemde sergilerimizi fiziken olamasa da çevrimiçi olarak gerçekleştirdik. ‘Şey:nesnenin ihtimali’ isimli sergi ise bu yıl sanat platformumuz O’Art kapsamında ziyaretçilerle buluşturduğumuz ilk fiziki sergimiz. Bu bağlamda bizler için de anlamı ve heyecanı büyük. Kadınların sosyal ve ekonomik hayatta desteklenmesi vizyonuyla hareket eden Odeabank olarak üç çok önemli kadın sanatçının değerli eserlerini O’art’ta ağırlamaktan dolayı ise ayrıca mutluluk duyuyoruz. Sanat dahil her alanda kadınları desteklemeye devam edeceğiz.”

Ayrıntı Yayınları
Günışığı Kitaplığı

“Şey:nesnenin ihtimali’ sergisi 10 Ağustos’a kadar Versus Art Project’te saat 12:00 – 17:00 arasında ziyaret edilebilir. Sergi 11 Ağustos’tan itibaren de Odeabank’ın internet sitesinde görülebilecek.

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Tanzimat’tan Cumhuriyet’e Türk Romanında Şair ve Şiir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *