Odeabank O’Art’tan Yeni Sergi “Şey:nesnenin ihtimali”

Odeabank’ın sanat platformu O’Art, “Şey:nesnenin ihtimali” başlıklı yılın üçüncü sergisini 10 Ağustos’a kadar Versus Art Project’te, 11 Ağustos itibarıyla da çevrim içi olarak sanatseverlerle buluşturuyor.

Küratörlüğünü Begüm Güney’in yaptığı sergide Ahu Akgün, Çağla Ulusoy ve İnci Furni’nin eserleri yer alıyor. Ahu Akgün, Çağla Ulusoy ve İnci Furni sergide bulunan eserlerinde en ince detayına kadar kurgulanmadan, olağana yakın bir duruşla mekânda bir karşılaşma yaratıyor. Çoğalıp sıkışan ve eksilterek hafifletilen, nesneleşip parçalanan ya da nesne niteliğinin tamamen korunduğu, beliren ve belirginsizleştirilen kontrast bir tavır taşıyan sergi, gündelik hayatın içindeki nesnenin kurgulanan estetik ve eleştirel potansiyelini de ortaya çıkarıyor.

Odeabank Genel Müdürü Mert Öncü sergi hakkında şunları söyledi: “Odeabank olarak, sanata ve sanatçıya verdiğimiz destek, pandemi sürecinde de kesintisiz olarak devam etti. Bu dönemde sergilerimizi fiziken olamasa da çevrimiçi olarak gerçekleştirdik. ‘Şey:nesnenin ihtimali’ isimli sergi ise bu yıl sanat platformumuz O’Art kapsamında ziyaretçilerle buluşturduğumuz ilk fiziki sergimiz. Bu bağlamda bizler için de anlamı ve heyecanı büyük. Kadınların sosyal ve ekonomik hayatta desteklenmesi vizyonuyla hareket eden Odeabank olarak üç çok önemli kadın sanatçının değerli eserlerini O’art’ta ağırlamaktan dolayı ise ayrıca mutluluk duyuyoruz. Sanat dahil her alanda kadınları desteklemeye devam edeceğiz.”

“Şey:nesnenin ihtimali’ sergisi 10 Ağustos’a kadar Versus Art Project’te saat 12:00 – 17:00 arasında ziyaret edilebilir. Sergi 11 Ağustos’tan itibaren de Odeabank’ın internet sitesinde görülebilecek.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Tanzimat’tan Cumhuriyet’e Türk Romanında Şair ve Şiir

Read Next

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Yayın Tarihi Belli Oldu

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *