KitapEki
    Öğretmenler İçin Kitap Rehberi Yenilendi • Kitap Eki
 
TUDEM
 
DESTEK

Öğretmenler İçin Kitap Rehberi Yenilendi

Tudem Yayın Grubu’nun ilkokul ve ortaokul öğretmenleri için hazırladığı Kitap Rehberi, a’dan z’ye yenilendi.

Yedincisi hazırlanan Öğretmenler İçin Kitap Rehberi, Tudem’in 2020’nin başından bu yana okurlarla buluşturduğu 50 yeni kitabının rehber sayfalarının eklenmesiyle daha da büyüdü, zenginleşti.

Uzun ve titiz bir çalışmanın ürünü olan bu rehber, öğretmenlere yönelik tasarlanan özel içeriğiyle, Tudem Yayın Grubu koleksiyonundaki kitaplara ayna tutan, onları kapsamlı bir şekilde tanıtan ve içeriklerine dair soru ve etkinlikler sunan benzersiz bir başvuru kaynağı.

 
KitapEki
Say Yayıncılık

Bu rehberde neler var?

483 Kitap

Bu rehberde, Tudem Yayın Grubu’nun; Tudem Edebiyat, Uçanbalık, Desen ve Delidolu alt markalarından çıkan 483 kitabın künyesi, etiketleri, ayrıntılı konusu, kapsamlı özeti ve öne çıkan özellikleri var.

97 Yazar

Bu rehberde, Tudem Yayın Grubu ailesinden 97 yazarın özgeçmişi, edebî kişiliklerini yansıtan yazılar ve onlarla yapılmış mini söyleşiler var.

Etkinlik Alternatifleri

Bu rehberde, öğretmenlerin sınıfta öğrencilerine bizzat yöneltebileceği, düşündürücü, irdeleyici, okuduğunu pekiştirmeye dayalı tartışma ve araştırma soruları var. Sınıfta ya da sınıf dışında hayata geçirilebilecek birbirinden yaratıcı ve eğlenceli etkinlikler var.

Özgünlük

Bu rehberde her şeyden önce özgünlük var, fark var, emek var. Her sayfasında keşfedilecek yeni bir şeyler var. Tudem Yayın Grubu kataloğundaki kitapların okullarda çok daha verimli ve etkili bir şekilde kullanılabilmesi, çocukların dünyasında ”fark yaratabilmesi” için özveriyle çalışan ve yeni fikirler üreten onlarca editörün emeği var.

Edebiyatın Birleştirici Gücü

Bu rehberde, edebiyatın ve sanatın hayatla iç içe geçtiğini kanıtlayan, ”kitaplardaki bilgilerin gerçek hayatta da ne kadar çok işe yaradığını” vurgulayan ayrıntılar, tespitler var.

Öğretmenler İçin Kitap Rehberi’nde, Tudem’in koleksiyonunda yer alan kitapların büyük bir kısmını bulmak mümkün. Bunların bazıları çoksatan, son yıllara damgasını vurmuş ve artık kültleşmiş eserler; bir kısmı ise nispeten daha az tanınan, hak ettiğinden daha az değerlendirilmiş kitaplar. Fakat her birinin ortak özelliği, öğrencilerin dil ve sanat alanındaki gelişimlerine destek olmaları, onlara okuma sevgisi aşılamaları.

Kolay kullanım özelliğiyle de fark yaratıyor…

Sade ve kolay okunur bir tasarım benimseyen Kitap Rehberi’nin girişindeki yazar ve kitap dizini sayesinde, öğretmenler aradıkları kitabı zorlanmadan bulabiliyor. Yazar adlarına göre alfabetik bir düzende ilerleyen rehber sayfaları ise okur dostu tasarımıyla, aranan bilgiye erişimi kolaylaştırıyor.

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Sarsıntı Romanı Dizi Oluyor

Read Next

Jung’a Dair Şimdiye Dek Türkçede Hazırlanmış En Kapsamlı Kaynak: “Dışa Bakan Rüya Görür İçe Bakan Uyanır”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *