Okuma listenize eklemek isteyeceğiniz 7 kitap

Kitap Eki olarak iyi kitapları takipçilerimizle buluşturmaya çalışıyoruz. Listelerimizde genellikle incelemelerini yaptığımız kitaplara yer vermeyi önemsiyoruz. Listelerde yer alan kısa açıklamalardan ziyade daha geniş bir incelemeye ihtiyaç duyuyorsanız, listelerimiz sizi inceleme yazılarına yönlendiriyor.

İşledikleri konularla dikkat çeken 7 kitabı okuma listenize eklemenizi öneriyoruz. Listemizi inceledikten sonra bu 7 kitabı mutlaka okumak isteyeceksiniz.

1. Sessiz Kalma – Angie Thomas

Perge Dündar’ın incelemesi için TIKLAYINIZ

Amerika’daki siyahi bir genç kızın, ailesinin ve yaşadıkları mahallenin ayrımcılık ve şiddet ile olan mücadelesini anlatıyor Sessiz Kalma

2. Paramparça – Mehmet Atilla

Gökçesu Özgül’ün incelemesi için TIKLAYINIZ

Akıcı, bizi insan hayatlarında bir noktadan diğerine sürükleyen, zaman zaman merak ettiren bu roman hem edebi anlamda kıymetli hem de aynı zamanda Türkiye’nin bir dönemine tanıklık etme fırsatı veriyor.

3. Bir Kadının Penceresinden – Oktay Rifat

Ayşegül Gezgin’in incelemesi için TIKLAYINIZ

Ünlü şair Oktay Rifat’ın kaleme aldığı üç romandan biri olan Bir Kadının Penceresinden, edebiyat severleri fazlasıyla tatmin edecek ölçüde güçlü bir eserdir.

4. Haydut – Robert Walser

Arda İcil’in incelemesi için TIKLAYINIZ

Haydut beş parasız biridir; değer bilmeyen ve dış dünyadan soyutlandırılmış, toplum dışına itilmiş ve toplum normlarına uymayıp, ütopik kural ve düşler kuran hümanist ve sosyalist biridir. Bern’deki sokaklarda adeta ‘’Yaşasın Komünizm!’’ der, bütün kural ve ideolojilere meydan okur… İnsan zihninin, bedeninin ve özgürlüklerinin toplum normlarına göre oluşturulmuş kurallarla sınırlanamayacağı düşüncesindedir… Burjuva toplum düzenine, kapitalist yapıya bir başkaldırıdır haydut…

5. Saldırı – Yasmina Khadra

Rasih Korkmaz’ın incelemesi için TIKLAYINIZ

Yasmina Khadra’nın yaklaşık olarak 40 dile çevrilmiş olan romanı “Saldırı”, Ortadoğu coğrafyasının kanayan yarası olan Filistin sorununu irdeliyor.

6. Aşk ve Öbür Cinler – Gabriel García Márquez

Gökçesu Özgül’ün incelemesi için TIKLAYINIZ

Marquez eserin tümünde bağnazlığın nelere yol açtığını sarsıcı bir şekilde önümüze koyar. Kara bağnazlık rüzgarı tüm kötücül yanlarıyla rüzgarını estirir.

7. Görmek – José Saramago

Doğuş Sarpkaya’nın incelemesi için TIKLAYINIZ

Saramago Körlük’te yarattığı tedirgin edici ve umutsuz dünyadan rahatsız olmalı ki, Körlük’ün devam kitabı da sayılabilecek Görmek’te daha umutlu bir hava çizer.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Küçük Mitologya Sözlüğü

Read Next

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı destek bekliyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram