Sarı Karavanla Anadolu Yollarında Çılgın İkili!

Faba Kahve

Ömer Açık’ın yazdığı “Yaz Gezgini ile Hapşu Teyze” adlı kitabı Günışığı Kitaplığı etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Mahalle ve okul hikâyeleri anlattığı kitaplarıyla tanınan Ömer Açık yeni romanında, içimizde saklı kâşif ruha sesleniyor, okurunu Anadolu’nun kültürel zenginliği içinde gezdiriyor. 8-12 yaş okurlara yönelik kitap, bir çocuğun zorluklarla baş etme çabasını neşeli bir dille yansıtıyor.

Zor bir kararın eşiğindeki ailesi, Roza’yı yaz tatili için teyzesinin yanına yollar. Karavanda yaşayan gezgin yazar Hapşu Teyze’yle doğanın ortasında, kent yaşamında hayal bile edemeyeceği yerler gören Roza, bir film çekiminde figüran olur, köylülerin yağmur duasına katılır, yamaç paraşütüyle kendini boşluğa bırakır. Uzun yol boyunca en yakın arkadaşı, cebindeki küçük deniz kabuğudur. Ama sıradan bir kabuk değildir bu…(Tanıtım Bülteninden)

 
KitapEki
KitapEki

Ömer Açık hakkında

1980 yılında Adana’da doğdu, Hacettepe Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Eğitiminin ardından, önce Adana’nın bir köyünde sonra da Mardin’de ve İstanbul’da öğretmenlik yaptı. “Menekşe İstasyonu” (2015), “Benim Babam Ömür Adam” (2015), “Montsuzlar” (2017), “Taşkafa” (2018) isimli romanları bulunuyor.

 

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Önceki Yazı

Çocuklara Otizmi Anlatan Kitap: “Arkadaşımla Bir Gün”

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *