Ömür Kurt Köy Enstitüleri’nin gerçek hikayesini anlatıyor

Ödüllü yazar Ömür Kurt’un Türk ve dünya tarihinin en büyük eğitim devrimi olan Köy Enstitüleri’nin gerçek hikâyesini anlattığı kitabı, bozkırda yetişen çiçekler gibi okuruna da umut aşılıyor.

Karaca bir hafta sonu dedesiyle ninesinin evine gider. Orada, daha önce hiç konuşmadıkları bir konu gündeme gelir ve tarihe doğru sımsıcak bir yolculuk başlar.

Bundan önce yayınlanan Karaca ve Sihirli Orman ile Karaca ve Yürüyen Köşk kitaplarının ardından hayvanları, insanları ve ağaçları çok seven Karaca’nın yolu bu kez mucizeler köyüne düşüyor. Daha önce evlerinin yakınındaki ormanlık alanın kesilmemesi için arkadaşlarıyla el ele veren ve çevrecilik mücadelesi başlatan Karaca, ardından okul gezisi ile gittiği Yalova’da ulu çınar ağacını savunmuştu.

Bu kez Türk eğitiminin en önemli okullarından biri olan Köy Enstitüleri’ne doğru bir yolculuğa çıkıyor. Binlerce öğretmen, yazar, şair, mühendis, bilim insanı yetiştiren enstitüler, Karaca ve arkadaşlarına ilham veriyor. Ödüllü yazar Ömür Kurt’un Türk ve dünya tarihinin en büyük eğitim devrimi olan Köy Enstitüleri’nin gerçek hikâyesini anlattığı kitabı bozkırda yetişen çiçekler gibi okuruna da umut aşılıyor.

  • Karaca ve Mucizeler Köyü
  • Yazar: Ömür Kurt
  • Türü: Öykü, 8+ yaş
  • Baskı Yılı: 2019
  • Sayfa Sayısı: 92 Sayfa
  • Yayınevi: Doğan Egmont

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Bekleyişin Şarkısı

Read Next

Par’ya Yılı İlk Albümle Kapatıyor: Dünyadışı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram