‘One Punch Man’ Sinemaya Uyarlanıyor

One Punch Man, sinemaya uyarlanıyor. Filmin senaryosunu Rosenberg ve Pinkner kaleme alacak.

İlk kez 2009 yılında internet ortamında yayımlanmaya başlayan ve daha sonrası geniş kitlelere ulaşan popüler manga serisi One Punch Man sinemaya uyarlanıyor. Sony Pictures tarafından hazırlanacak olan filmin yapımcılığını Arad Productions’ın sahibi olan Avi Arad üstleniyor.

Senaryosunu Scott Rosenberg ve Jeff Pinkner’in kaleme alacağı One Punch Man, oldukça güçlü ve düşmanlarını tek bir yumrukla alt edebilen, Saitama isimli genç bir adamın maceralarını konu alan ve süper kahraman meselesine parodik yaklaşım sergileyen bir manga serisi.

2009 yılında One isimli bir çizerin internetten paylaştığı seri, internet sitesinde 2012’ye kadar 8 milyondan fazla tıklanarak 2012 yılında Yusuke Murata’nın illüstrasyonlarıyla Tokyo merkezli yayıncılık şirketi olan Shueisha’ya ait Young Jump Web Comics sitesinde haftalık olarak yayımlanmaya başladı. Manga seri dünya çapında 30 milyondan fazla kopya satarken 2015’te New York Times’ın en çok satanlar listesine girmeyi başardı. 2015 yılında anime dizi olarak yayınlanan One Punch Man’in ilk sezonuna ise Netflix’ten ulaşılabiliyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Westworld Dizisi Dördüncü Sezonuyla Geliyor

Read Next

Lynne Ramsay, Margaret Atwood’un Kısa Hikâyesini Sinemaya Uyarlıyor

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *