Orçun Benli imzalı ‘Gelincik’ 7 Mayıs’ta Netflix’te

Orçun Benli’nin yönettiği, Ahmet Mümtaz Taylan ve Kaan Yıldırım’ın başrolleri paylaştığı “Gelincik” adlı film 7 Mayıs’tan itibaren Netflix’te izlenebilecek.

Yönetmen Benli’nin, senaryosunu Şükrü Üçpınar’la birlikte yazdığı film, 90’lı yılların siyasi atmosferinde ve faili meçhullerin gölgesinde bir polisin hikâyesini konu ediniyor.

Uzak Yakın Film yapımı “Gelincik”te Hande Doğandemir, Nilperi Şahinkaya, Bülent Emrah Parlak ve İnan Ulaş Torun gibi isimler de rol aldı.

Daha önce “Bu Son Olsun”, “Kanunsuzlar”, “Hep Yek 2” gibi birçok projede birlikte çalışan Benli ve Üçpınar, hiçbir yerden destek ya da fon almadan, bugüne kadar sinemadan kazandıkları parayı ortaya koyarak filmin yapımına başladı. Yurt dışında örnekleri olan bir yapım modeliyle hazırlanan, yapımcı Bulut Reyhanoğlu ve Kaan Yıldırım’ın da ekibe katılmasıyla hayata geçirilen “Gelincik”in yapımcılığını Yusuf Ziya Benli, Orçun Benli ve Şükrü Üçpınar üstlendi.

Görüntü yönetimini Tufan Kılınç’ın, müziklerini Sertaç Özgümüş’ün yaptığı filmin kurgusu ise Fırat Terzioğlu’na ait.

Ahmet Mümtaz Taylan, “Gelincik”te sergilediği performansıyla 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi erkek oyuncu ödülüne değer görülmüştü.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Arkadaş Z. Özger Belgeseli ‘Merhaba Canım’ İstanbul Film Festivali’nde

Read Next

17. İstanbul Bienali Sergileri 2022’ye Ertelendi

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *