Oscar adayı yönetmen Denis Villeneuve, Dune serisini yeniden uyarlamaya hazırlanıyor

Oscar adayı yönetmen Denis Villeneuve, Dune serisini yeniden uyarlamaya hazırlanıyor. Dune’un yeniden uyarlamasının başrolü için Timothée Chalamet düşünülüyor. Oscar ödüllü filmler Call Me By Your Name ve Lady Bird ile yıldızı iyice parlayan ve 22 yaşında Oscar adaylığı kazanan Fransız asıllı Amerikalı oyuncu Chalamet’nin, Paul Atreides’i canlandırması için değerlendirildiği ortaya çıktı.

Deadline‘da yer alan habere göre; Legendary Entertainment yapımı yeniden uyarlamanın başrolü için süregelen anlaşma tamamlanmak üzere. Frank Herbert’in 1965 yılında yazdığı “Dune” romanının televizyon ve beyaz perde haklarını satın alan Legendary Entertainment’ın büyük beklentileri olan yeniden uyarlamanın yönetmen koltuğunda Arrival, Sicario ve Blade Runner 2049 ile son yıllara damgasını vuran Oscar adayı yönetmen Denis Villeneuve oturacak.

TİMAŞ
TİMAŞ

Eric Roth’un senaryosunu üstleneceği yapım, bir serinin ilk filmi olabilir. Zira yazar Frank Herbert, Dune romanından sonra 5 devam romanı daha yazmıştı.

Uzak bir gelecekte geçen “Dune”, ailesi çöl gezegeni Arrakis’in kontrolüne sahip olan Paul Atreides’in hikayesini anlatıyor. Galaksinin farklı noktalarındaki gezegenler, rakip feodal aileler tarafından yönetilmektedir. Çok değerli bir kaynağın tek üreticisi olan sert şartlarıyla çöl gezegeni Arrakis’in kontrolü asil aileler arasında son derece talep görmektedir. “Baharat” adı verilen bu kaynak, yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunarken, beraberinde çok ciddi yan etkileri de getirmektedir. Ayrıca yıldızlararası yollarda gezinmeye yardımcı olan kaynak da bu “baharat”tır. Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi tarafından Paul ve ailesine tuzak kurulur. Bu tuzağın sonucunda Paul’un ailesi darmdağın olarak firari hale gelirler. Paul ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanmak için bir isyan başlatırken, tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini yakalayacaktır…

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Saramago’dan eşsiz bir yolculuk hikayesi: Filin Yolculuğu

Read Next

Mukaddime üzerine ayrıntılı bir çalışma: İbn Haldun ve İnsan Bilimi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram