Oscar Ödül Töreni, Bu Yıl da Sunucusuz Gerçekleşecek

2019 yılında Oscar ödül törenini sunucusuz olarak gerçekleştirerek 30 senelik geleneği bozan Akademi, töreni bu yıl da belirli bir sunucu olmadan düzenleyecek. 93. Akademi ödülleri töreni, sınırlı sayıda katılımcıyla fiziksel olarak iki farklı lokasyonda gerçekleşecek.

2019 yılında Oscar ödül törenini sunacağı açıklanan Kevin Hart, Twitter üzerinden yaptığı tartışma yaratan paylaşımları sebebiyle sunuculuktan ayrılmak zorunda kalmış ve Akademi, önemli bir değişikliğe giderek töreni 30 yıl sonra ilk kez sunucusuz gerçekleştirme kararı almıştı. Bu durumun beklenenden çok daha iyi sonuç vermesi, bu kararın geçen sene de tekrarlanmasına neden olmuştu.

FilmLoverss‘ın Deadline‘dan aktardığı habere göre, pandemi dönemi koşulları altında düzenlenecek olan bu yılki ödül töreni de sunucu olmadan gerçekleştirecek. Birçok önemli ismin katılım göstereceği törende, kazananlar dönüşümlü olarak açıklanacak. Pandemi sürecinde çevrimiçi olarak gerçekleşen 78. Altın Küre ödülleri gibi önemli ödül törenlerinden farklı olarak kazananların ödüllerini Zoom üzerinden yapılan konuşmalar ile kabul etmesine izin vermeyecek olan törenin yapımcılığını Jesse Collins, Stacey Sher ve usta yönetmen Steven Soderbergh üstlenecek.

TİMAŞ
TİMAŞ

Öte yandan 25 Nisan’da sahiplerini bulacak olan 93. Akademi ödülleri töreni, sınırlı sayıda katılımcıyla fiziksel olarak, farklı lokasyonlarda gerçekleşecek. Törene gösterilecek katılım, sunucular, adaylar ve adayların birer misafiri olmak üzere sınırlandırılacak. Her yıl Hollywood’da, Dolby Theatre’da gerçekleşen tören bu yıl, Union Station ve Dolby Theatre olmak üzere iki ayrı mekânda düzenlenecek.

Akademi’nin her yıl ödül töreninden önce adaylar için düzenlenen öğle yemeği dâhil olmak üzere, fiziksel olarak gerçekleştirilen bütün etkinlikleri ise ertelendi.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Göçmen ve Mülteci Müzisyenler ‘Aynı Gökyüzünün Altında’ Buluşacak

Read Next

Aretha Franklin: Efsanevi ‘soul kraliçesinin’ hayatını anlatan dizi, ailesinin tepkisini çekti

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram