Oscar Seyirci Ödülleri’nin finalistleri belli oldu

Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından 1929’dan bu yana verilen ve bu yıl 94. kez sahiplerini bulacak olan Akademi Ödülleri için geri sayım sürüyor. Oscar tarihinde bu yıl ilk kez seyircilerin en çok sevdiği film de ödüllendirilecek. Twitter ve Akademi’nin web sitesi üzerinden yapılan oylamalarla belirlenen 10 finalist film belli oldu. İşte finalistler…

Bu yılın Oscar’larına damga vuran bir diğer önemli kararı ise seyirci oylaması yapılması olmuştu. Oscar tarihinde bu yıl ilk kez, seyircilerin en çok sevdiği film de ödüllendirilecek.

Bunun için Twitter ve Akademi’nin web sitesi üzerinden yapılan oylama bugün itibariyle sona erdi. Bu karar, genel olarak büyük bir kızgınlık değil ama büyük bir merakla karşılandı. Oylamanın çeşitli hayran gruplarını harekete geçirdiğini ve bu nedenle en favori filmin değil, hangi hayran grubunun sosyal medyada en iyi şekilde çalıştığının belli olacağını söyleyerek bu kategoriyi eleştirenler de oldu.

TİMAŞ
TİMAŞ

Beyazperde’nin aktardığı habere göre; finale kalan 10 filmden hangisinin en çok oyu aldığı 27 Mart’ta düzenlenecek ödül töreninde belli olacak.

İşte 94.Oscar Ödülleri’nde seyircilerin oylarıyla belirlenen 10 finalist film…

Army of the Dead
Cinderella
Dune
Malignant
Minamata
The Power of the Dog
Sing 2
Spider-Man: No Way Home
The Suicide Squad
Tick, Tick…Boom!

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

J.M. Coetzee’nin İsa Üçlemesi, İkinci Kitabıyla Devam Ediyor

Read Next

DasDas’ta yeni oyun: Bir İhtimal Daha Var

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram