KitapEki
    Oscar Tarihine Geçen Güney Kore'nin 2021 Oscar Adayı Belli Oldu • Kitap Eki
 
TUDEM
 
DESTEK

Oscar Tarihine Geçen Güney Kore’nin 2021 Oscar Adayı Belli Oldu

2020 Oscar Ödülleri’nde Oscar tarihine geçen Güney Kore, gelecek yılın Oscar’ı için adayını açıkladı. Woo Min-ho’nun tarihi ve politik gerilim türündeki The Man Standing Next adlı filmi Oscar için yarışacak.

2020 Oscar Ödülleri’nde Oscar tarihine geçen Güney Kore, gelecek yılın Oscar’ı için adayını açıkladı. Uluslararası Oscar ödülü için Kore Film Konseyi (KOFIC), Woo Min-ho’nun tarihi ve politik gerilim türündeki The Man Standing Next adlı filmini Oscar adayı olarak belirledi.

Film, salgından önce, ocak ayında gösterime girdiği Güney Kore’de 36,4 milyon dolarlık gişe hasılatı elde ederek büyük bir başarı yakaladı.

 
KitapEki
Say Yayıncılık

Film, 1970’ler Kore’sinde, ülkenin, tartışmalı lider Park Chung-hee’nin mutlak iktidarı altında olduğu dönemi ele alıyor. Yapım, başkanın, 1979’da yardımcılarından birinin eliyle öldürülmesine yol açan olayları anlatıyor.

TÜRKİYE HENÜZ ADAYINI AÇIKLAMADI

2021 Oscar Ödülleri, salgın nedeniyle 25 Nisan’a ertelendi. Bugüne kadar Çek Cumhuriyeti ve Polonya ödül adaylarını belirlerken; Almanya, Danimarka ve Fransa gibi ülkeler önümüzdeki haftalarda kararlarını verecek. Türkiye de henüz Oscar adayını açıklamadı.

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

GREN’den 11 Yıl Sonra Yeni Şarkı ve Albüm

Read Next

Yeni James Bond Filmi No Time To Die İçin 30 Bin Litre Kola Kullanılmış

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *