Oscar’lı Yapımcılardan Prenses Diana Belgeseli

Prenses Diana’nın hayatı bir kez daha belgesel oluyor. Oscar ve Emmy ödüllü film yapımcıları Simon Chinn ve Jonathan Chinn’in hazırlayacağı belgesel hem televizyonda hem de sinema salonlarında gösterilecek. Belgesel Türkiye’de de gösterime girecek.

Simon ve Jonathan Chinn tarafından yönetilen prodüksiyon ekibi Altitude ve Lightbox, belgesel için bir araya gelecek. Belgeselin editörü BAFTA ödüllü Jinx Godfrey olacak.

“Diana” adlı belgeselde, 1997’de Paris’te ölen prensesin hikâyesini anlatmak için Ed Perkins’in yönettiği binlerce saatlik haber raporlarından, daha önce görülmemiş görüntülerden ve fotoğraflardan yararlanılacak. Perkins, belgesel için şunları söyledi: “Birçok kez anlatılan bir hikâyeyi anlatıyor olsak da amacımız onu ​​modern bir izleyici kitlesi için yeniden sunmak ve her zamanki kadar yeni hissettirmek. Yalnızca arşiv yaklaşımını benimseme fikri, izleyicileri sanki o an anlatılıyormuş gibi hikâyenin içine çekmemizi sağlayacak. Diana’nın hayatının bu versiyonunu daha önce yapılandan daha duygusal ve aracısız bir şekilde izleyicilere sunmak istiyoruz ve bunu yeniden analiz etmek ya da başka bir geriye dönük yorum sunmak yerine izleyicileri kendi anılarına götürmeyi tercih ettik.”

HBO ve Sky belgeselin ABD ve İngiltere’de TV haklarını aldı. Platformlar belgeselin salon gösterimlerinden sonra belgeseli yayımlayacak. Filmlerin küresel satışlarını yöneten, filmlerin arkasındaki İngiltere distribütörü Altitude, yapımı İngiltere ve İrlanda’da teatral olarak piyasaya sürecek.

Beneluxe (Piece of Magic), Almanya ve Avusturya (Studio Hamburg), İtalya (I Wonder Pictures), Portekiz (NOS Lusomundo Audiovisuais), İsviçre (Ascot Elite), Çek Cumhuriyeti (AQS), Japonya (Tohokushinsha) Avustralya ve Yeni Zelanda (Madman), Orta Doğu (Phars) ve Türkiye (Filmartı) için ön satışlar yapıldı. (Beyazperde)

 

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’ne Geri Sayım

Read Next

‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ Online Gösterim Yapacak

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *