Oyuncu Chadwick Boseman 41 Yaşında Öldü

‘Black Panther’in başrol oyuncusu Chadwick Boseman öldü. Boseman, kolon kanseri tedavisi görüyordu.

Marvel serisinin filmlerinden olan “Black Panther” (Kara Panter) filminde başrolde oynayan ABD’li aktör Chadwick Boseman kolon kanseri nedeniyle 41 yaşında öldü.

Sinemalara girdiği 2018 yılında gişe rekorları kıran filmde aldığı Kral T’Challa rolüyle hafızalara tanınan Boseman’a ilk olarak 2016 yılında kanser teşhisi konuldu ve 4 yıldır tedavi görüyordu.

Boseman’a ait sosyal medya hesabından ölümüne dair yapılan yazılı açıklamada, “Boseman’ın ölümünü bildiriyor olmaktan büyük acı duymaktayız. Black Panter filmindeki Kral T’Challa’yı canlandırması hayatının onuruydu” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan Boseman’ın ölümüne ilişkin ABD basınına açıklamada bulunan yapımcı Nicki Fioravante, Los Angeles’te yaşayan Boseman’ın hastalığının bir süredir 4. seviyeye ulaştığını ve son anlarını ailesiyle beraber geçirdiği belirtti.

‘BLACK PANTHER’ 3 ÖDÜL BİRDEN ALMIŞTI

Marvel Sinema Evreni’ne giriş yapan “Black Panther” filmi, Wakanda Kralı babasının ölümünden sonra tahta geçmek ve kral olarak gerçek yerini almak üzere Afrika’daki yuvasına dönen Kara Panter’in hikayesini beyaz perdeye taşımıştı.

Black Panther filmi, 2019’daki Oscar ödüllerinde “En İyi Özgün Müzik”, “En İyi Kostüm Tasarımı” ve “En İyi Yapım Tasarımı” dallarında ilk sıraya girmiş ve törenin en çok ödül kazanan yapımlarından oldu.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Agatha Christie’nin ’10 Küçük Zenci’ Romanının Adı Değiştirildi

Read Next

Rocio Bonilla’dan Yeni Resimli Öykü: ‘En Sevgili Süper Kahraman’

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *