Pandemi Sürecinde En Çok İzlenen Filmlerden ‘Salgın’ın Devamı Çekilecek

2011’de gösterime ve özellikle koronavirüs pandemisinin ardından en çok izlenenler arasında yer alan “Salgın”ın (Contagion) yönetmeni Steven Soderbergh devam filmi için kolları sıvadı.

Independent Türkçe’nin Screen Rant’ten aktardığı habere göre, koronavirüs pandemisinin ardından en çok izlenen filmler arasında yer alan ve esasen 2011’de gösterime giren “Salgın” filminin yönetmeni Steven Soderbergh devam filminin çalışmalarına başladığını duyurdu.

Matt Damon, Gwyneth Paltrow, Kate Winslet, Jude Law gibi Hollywood yıldızlarının yer aldığı filmin senaryosunu Scott Z. Burns yazmıştı. Film ölümcül bir virüsün tüm dünyaya yayılışını ve bu salgınla birlikte bilinen dünyanın yaşadığı değişimi konu alıyor.

“Happy Sad Confused” adlı podcast programına katılan Soderbergh, “Salgın”ın devamı üstünde çalıştığını açıkladı. Orijinal filmin “felsefi” bir devamı olarak nitelendirilen film alışık olunan biçimde doğrudan ilk filmle bağlantılı olmayabilir.

Soderbergh filme dair şu ifadeleri kullandı: “Scott Burns’le birlikte üzerinde çalıştığımız geliştirme aşamasında bir projem var. Salgın’ın bir tür felsefi devamı ancak farklı bir bağlamda. Her ikisine de eşlermiş gibi bakacaksınız ancak çok farklı tonlarda olacaklar. Scott ve ben, ‘Salgın’ gibi bir filmin sonraki aşaması nedir?’ diye tartışıyorduk. Bunun üzerine çalışıyoruz, muhtemelen biraz acele etmemiz gerekecek.”

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Notos’un Ocak-Şubat, 84. Sayısı Çıktı!

Read Next

Gain, Ocak Ayı Programını Açıkladı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *