Parayla değil kitapla girilen festival için son gün!

Kadıköy Kış Sanat Festvali, Barış Manço Kültür Merkezi’nde başladı. Festivale katılmak için bilet almak yerine kitap getirmeniz gerekiyor.

Türkiye Gençlik Akademisi tarafından düzenlenen Kadıköy Kış Festivali’nin ikincisi Barış Manço Kültür Merkezi’nde başladı.

Kadıköy Belediyesi tarafından da desteklenen festival iki gün boyunca devam edecek. Festival kapsamındaki etkinliklere katılım için bir kitap, bilet yerine geçiyor. Etkinlikte toplanan kitaplar, ihtiyaç sahibi okullara gönderilecek.

Festivalde film gösterisi, fotoğrafçılık üzerine söyleşiler, tiyatro oyunları, yaratıcı drama, seramik ve Arjantin tango atölyeleri de yer alıyor.

‘Amaç sanata hala insanların ücretsiz ulaşabileceklerini göstermek’

Asıl amacının toplumu sosyal yardımlaşmanın içine katmak olduğunu belirten  Türkiye Gençlik Akademisi Kurucu Başkanı Rahmi Anday Kayıtgan, “Sanatın hala insanların ücretsiz ve ucuza ulaşabilecekleri bir şey olduğunu göstermek istiyoruz” dedi.

Kayıtgan bu etkinliğin sadece gönüllük esasına göre düzenlendiği belirterek şunları söyledi:

“Geçen sene bin 200 adet kitap topladık ve bunları farklı okullara ulaştırdık. Sanatla sosyal yardımlaşmayı birleştirmeye çalıştığımız bu festivali her yıl üzerine yeni şeyler katarak devam ettirmeyi planlıyoruz.”

“Mahsuni’ye Saygı” albümünü çıkaran sanatçı Mesut Yılmaz da bu akşam 21.00’da sahnede olacak.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Bir günde kitap bitirmek isteyenler için mutlaka okunması gereken 8 roman

Read Next

Fakir Baykurt Öykü Yarışması 7. Kez düzenleniyor

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *