Pazar Arabasıyla Köy Köy Dolaştı 5 Bin Kitap Dağıttı
Atatürkçü Düşünce Derneği Karacasu Şubesi Başkanı İsa Çetin, köy köy dolaşarak geçen eğitim öğretim yılı sonuna kadar Karacasu ve çevre ilçelerdeki köy okullarına 5 bin kitap dağıttı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Karacasu Şubesi Başkanı İsa Çetin, köy köy dolaşarak geçen eğitim öğretim yılı sonuna kadar Karacasu ve çevre ilçelerdeki köy okullarına 5 bin kitap dağıttı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Karacasu Şubesi Başkanlığı yapan ve eğitime verdiği önemle tanınan İsa Çetin çocukların ve gençlerin okuma alışkanlıklarını geliştirilmesi içinKaracasu merkez, Kuyucak-Başaran, Tavas-Seki ve Kale-Gölbaşı okullarında toplam 5 bin kitap dağıttı. Anıtkabir Komutanlığına yazdığı dilekçeler sonucunda kargo parasını kendisi ve gönüllülerden karşılayarak getirttiği kitapları eşinin Pazar çantasına doldurarak tek başına köy okullarına giderek dağıtan Çetin, “Doğru bilgilerin öğrenilmesi ve okuma alışkanlığın geliştirilmesi yönünde bir çaba içerisindeyim” dedi. İki bin kitabı da Karacasufestivali kapsamında açtığında stantta minik okurlarla buluşturan Çetin önümüzdeki günlerde bu çalışmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

Atatürk ve Çocuk, O Benim Kahramanım, Küçük Hanımlar Küçük Beyler, Bütün Ümidim Gençliktedir kitapları ile Çanakkale Savaşı ve Büyük Taarruzla ilgili broşürleri gittiği okullara dağıttığını dile getiren Çetin, havalar yağışlı olduğu zamanlarda tarladaki işlerinden fırsat bulabildiğini ve bu yağışlı havalarda köylere giderek kitap dağıttığını söyledi. Çetin, “İnsanının kendisini çalıştıkça tembel okudukça cahil olarak görmesi ve daha çok çalışmak ve okumak için büyük bir çaba içerisinde olması gerekiyor. Köy okullarının bazıların bayrak eksikliği vardı onları tamamladık. Alemler’den tutKaracaören’ne kadar Dikmen’den Yaykın’a kadar ve merkezdekiler dahil bütün okullaraAtatürk fotoğrafları verdik” dedi.

turkali_kitapeki

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Birkaç Yanlışla İlber Hoca ve “Osmanlı’ya Bakmak” kitabı Ya da İlber Hoca’nın Yanlış Halleri!

Read Next

Amazon kitap dükkanı açıyor

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *