Pedro Almodóvar, Distopik Bir Kısa Film ve Renkli Bir Western Çekeceğini Müjdeledi

“The Human Voice” ile Venedik Film Festivali’ne konuk olan Pedro Almodóvar, distopik bir kısa film ve renkli bir western çekeceğini açıkladı.

FilmLoverss’ın IndieWire’dan aktardığı habere göre, geçen haftalarda verdiği demeçte bir sonraki uzun metrajlısının Penélope Cruz‘lu “Madres paralelas” olacağını açıklayan Almodóvar, öncesinde ise kısa metraj filmi “The Human Voice”u çekti. Usta yönetmenin ilk İngilizce yapımı olan, Tilda Swinton‘lı The Human Voice, 3 Eylül’de 77. Venedik Film Festivali’nde izleyici ile buluştu. Beğeniyle karşılanan kısa filmin gösteriminin ardından basın mensupları ile bir araya gelen Almodóvar, hazırlık aşamasındaki projeleriyle ilgili yeni detaylar paylaştı.

Almodóvar, karantina sürecinde, daha önce sözünü ettiği projelerin yanı sıra bir western ve iki yeni kısa film yazdığını açıkladı. Bu iki kısa filmden birini, sinema salonu gibi kültürel mekânların tamamının ortadan kaybolduğu bir dünyada geçen bir “distopya” olarak tanımladı.

Daha önce “Brokeback Mountain”ı yönetmenin eşiğinden dönen Almodóvar, bu türdeki ilk filmi olacak western projesinin alışıldık western‘lerden farklı olacağını söylerken, filmin oldukça renkli ve sinematik olacağını ifade etti. Usta yönetmen, bu filmi, şubat ayında çekimleri başlayacak olan “Madres paralelas”ın ardından çekmeyi planladığını açıkladı.

Usta yönetmen, bu yılın başında IndieWire’a verdiği röportajda yeni projelerinden söz ederken “The Human Voice”un yanı sıra, Lucia Berlin’in kısa hikâyelerini bir araya getiren “A Manual for Cleaning Women”ın film uyarlamasını da saymıştı. Yönetmenin ilk İngilizce uzun metrajlısı olacak” A Manual for Cleaning Women” yönetmenin planları arasında yer almaya devam ediyor. Ancak usta yönetmenin “Madres paralelas”ın ardından yeni western projesine mi yoksa “A Manual for Cleaning Women”a mı geçeceği şimdilik belirsizliğini koruyor. Senaryoları hazır olan kısa filmlerin ise bu projeler arasında hayata geçirileceği tahmin ediliyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

İstanbul ve İzmir Kitap Fuarları Pandemi Nedeniyle Ertelendi

Read Next

‘Parklarda Tadımlık Konserler’ Dizisi Devam Ediyor

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *