KitapEki
    Peki Ya Jim Morrison Ölmediyse? • Kitap Eki
 
TUDEM
 
DESTEK

Peki Ya Jim Morrison Ölmediyse?

Image Comics’in hazırladığı “Jim Lives: The Mystery of the Lead Singer of The Doors and the 27 Club” adlı çizgi romanda Jim Morrison’ın 27 yaşında hayatını kaybetmediği teorisi etrafında şekillenen bir kurgu anlatılıyor. “Jim Lives”ın 16 Haziran’da yayımlanması planlanıyor.

“Jim Lives”, Image Comics’in müzik tarihinden figürler ve onlara dair efsanelere odaklanan üçlemesinin ikinci halkası olacak. Geçtiğimiz yıl The Beatles üyesi Paul McCartney’nin aslında yıllar önce öldüğü ve yerine ona benzeyen birinin geçirildiği efsanesinden yola çıkan “Paul Is Dead” çizgi romanını hazırlayan Paolo Baron ve Ernesto Carbonetti, yine bir arada.

Sürekli olarak The Doors plakları dinleyerek küçük bir kasabada “Jim Lives”ı yazdığını söyleyen Baron, “Bir noktada onu gerçekten gördüm, Jim’den bahsediyorum” ifadelerini kullandı.

 
KitapEki
Say Yayıncılık

Kitabın kapak görseli şurada:

‘Morrison Hotel’ çizgi romanı

Jim Morrison’ın popüler kültür üzerindeki etkisi, ölümünün üzerinden 50 yıl geçse de sürüyor. Geçtiğimiz yıl The Doors’un 1970 çıkışlı “Morrison Hotel” albümünün yeryüzünde geçirdiği yarım asrı kutlayan aynı adlı bir çizgi roman yayımlanmıştı. Z2 Comics etiketiyle yayımlanan “Morrison Hotel”, çizgi roman dünyasının meşhur isimlerinden Alan Moore’un DC Comics yayınlarıyla tanınan kızı, yazar Leah Moore tarafından kaleme alınmıştı. Hem albümü hem de albümün doğduğu atmosferi kapsayacak anlatı içerisinde Vietnam Savaşı, Ay’a ayak basış, Charles Manson cinayetleri, tutuklandıkları zamanlar ve The Doors üyelerinin müzik dünyasından tanıştıkları ikonlara dair izler var.

 

Kaynak: Bantmag

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Yün Bebek, BluTV’de Yayımlandı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *