Rakel Sezer’in Kitabı ‘Mülteci’ Raflardaki Yerini Aldı

 Mültecilerin gerçek hikâyelerinin yer aldığı, Rakel Sezer’in yazdığı Mülteci Karakarga Yayınları’ndan çıktı.

“Arkadaşlarımdan ve komşulardan topladığım iki büyük bavul dolusu kıyafet, bağış için topladığım bir miktar para ile İstanbul’dan Çeşme’ye, oradan da bir feribotla Sakız Adası’na geçtim. Amacım sadece orada olmak ve elimden gelen desteği verebilmekti, bu yolculuğun beni kimlere ulaştıracağını, hangi köprüleri kuracağını bilmeden…”

Bu tarihten sonra Sakız Adası’nda mültecilere yardım eli uzatan bir sivil toplum örgütünde gönüllü olarak çalışmaya başladı Rakel Sezer. Tüm bu süreçte tanık oldukları, televizyonlarda ve gazetelerde gördüklerimize hiç benzemiyordu…

Rakel Sezer, birçoğu hayatını tehlikeye atarak Yunanistan adalarına, Avrupa’nın kapısına sığınmış mültecileri birer sayı olmaktan çıkarıyor. Hiç olmadığı kadar içeriden ve son derece canlı hikâyeler bunlar. Kendinizi yazarın hayatına değdiği ve onun hayatına değen herkesle tek tek tanışmış; yaşadıkları zorluklara, umut ve mutluluk anlarına, özlemlerine ve hayal kırıklıklarına tanık olmuş gibi hissedeceksiniz. (Tanıtım Bülteninden)

Yazar hakkında:
Rakel Sezer, 1994 yılında NewYork’ta Hofstra Üniversitesi’nde Biyoloji lisansını aldıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde Çevre Bilimleri Ensititüsünde yüksek lisansını tamamlamıştır. 1996 yılında bir Alman ilaç fabrikasının Kalite Güvence Bölümünde işe başlayıp 10 yıl çalışmıştır. Daha sonra klinik araştımalar alanına geçip bir Amerikan klinik araştırmalar firmasında ilaç araştırma geliştirme alanında çeşitli poziyonlarda profesyonel faaliyetlerini sürdürmüştür. Halen aynı firmada Klinik Araştırmalar Kalite Müdürü poziyonunda iş hayatına devam etmektedir.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Yayıncılar Kooperatifi İkinci Temsilciliğini Diyarbakır’da Açıyor!

Read Next

Sanatçılar, ‘Sanata Özgürlük’ İçin Bir Araya Gelecek

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram