Ridley Scott, Venedik Uluslararası Film Festivali’nde Onur Ödülü alacak

Yönetmen Ridley Scott’ın, yeni filmini Venedik Film Festivali’nde gösterilecek. Yönetmen, gösterimin ardından festivalden özel ödül alacak.

“Alien”, “Blade Runner”, “Gladyatör” ve “Marslı” gişe rekortmeni filmleriyle tanınan yönetmen Ridley Scott’a, 1-11 Eylül’de düzenlenecek 78. Venedik Uluslararası Film Festivali’nde “Cartier Glory to the Filmmaker” ödülü verilecek. Yönetmen, çağdaş film endüstrisine katkı yapan sinemacılara verilen onur ödülünü, 10 Eylül’de Sala Grande’de yeni filmi “The Last Duel”in gösteriminin ardından alacak.

Ridley Scott’ın yeni filmi “The Last Duel”in kadrosunda Matt Damon, Adam Driver, Jodie Comer ve Ben Affleck başrolde yer alıyor. Dönem draması film, 14. yüzyılda Fransa’da geçen bir ihanet ve intikam hikâyesi olarak tanımlanıyor.

TİMAŞ
TİMAŞ

Festival Direktörü Alberto Barbera yaptığı açıklamada, Ridley Scott’un eğlence unsurlarını, izleyicilerin beklentileri ve eleştirmenlerin talepleriyle başarılı şekilde birleştiren kişisel yaklaşımının en belirgin özelliği olduğunu ifade ederek, farklı türlerde verdiği yapıtlarından söz etti.

Scott, en son Lady Gaga ve Adam Driver’ın başrollerinde yer aldığı “House of Gucci” filmini tamamladı. (AjansBizim)

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Yeşim Türköz’den Yeni Kitap: Büyü Dükkânı Üçüncü Bahar

Read Next

3. Uluslararası Kadın Kısa Film Yönetmenleri Festivali Başlıyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram