Ridley Scott, Venedik Uluslararası Film Festivali'nde Onur Ödülü alacak • Kitap Eki  
TUDEM
 

Ridley Scott, Venedik Uluslararası Film Festivali’nde Onur Ödülü alacak

 
TİMAŞ
Say Yayıncılık

Yönetmen Ridley Scott’ın, yeni filmini Venedik Film Festivali’nde gösterilecek. Yönetmen, gösterimin ardından festivalden özel ödül alacak.

“Alien”, “Blade Runner”, “Gladyatör” ve “Marslı” gişe rekortmeni filmleriyle tanınan yönetmen Ridley Scott’a, 1-11 Eylül’de düzenlenecek 78. Venedik Uluslararası Film Festivali’nde “Cartier Glory to the Filmmaker” ödülü verilecek. Yönetmen, çağdaş film endüstrisine katkı yapan sinemacılara verilen onur ödülünü, 10 Eylül’de Sala Grande’de yeni filmi “The Last Duel”in gösteriminin ardından alacak.

Ridley Scott’ın yeni filmi “The Last Duel”in kadrosunda Matt Damon, Adam Driver, Jodie Comer ve Ben Affleck başrolde yer alıyor. Dönem draması film, 14. yüzyılda Fransa’da geçen bir ihanet ve intikam hikâyesi olarak tanımlanıyor.

Ayrıntı Yayınları
Günışığı Kitaplığı

Festival Direktörü Alberto Barbera yaptığı açıklamada, Ridley Scott’un eğlence unsurlarını, izleyicilerin beklentileri ve eleştirmenlerin talepleriyle başarılı şekilde birleştiren kişisel yaklaşımının en belirgin özelliği olduğunu ifade ederek, farklı türlerde verdiği yapıtlarından söz etti.

Scott, en son Lady Gaga ve Adam Driver’ın başrollerinde yer aldığı “House of Gucci” filmini tamamladı. (AjansBizim)

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Yeşim Türköz’den Yeni Kitap: Büyü Dükkânı Üçüncü Bahar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *