Roco Bonilla’nın Tuhaf Kuş’u Raflarda

“Öpücük Ne Renktir?”in yaratıcısı, sevilen sanatçı Rocio Bonilla‘nın, küçük okurlarını kavramların ve sözcüklerin gizemli dünyasına davet ettiği yeni kitabı “Tuhaf Kuş” Günışığı Kitaplığı etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Öpücük Ne Renktir?’in yaratıcısı, sevilen sanatçı Rocio Bonilla, bir benzetme nedeniyle kuşlarla arasında bağ kurmaya çabalayan bir çocuğun hikâyesini anlatıyor. Küçük okurlarını kavramların ve sözcüklerin gizemli dünyasına davet ediyor. Yetişkinlerin kalıplaşmış benzetmelerine, dilin kullanım olanaklarına, meraklı bir çocuğun gözünden yaklaşıyor. Komşunun yaptığı bir benzetmeyle kafası karışan bir çocuk, kuşların ve çağrışımların evreninde komik bir maceraya çıkıyor. Soruların, hayal gücünün ve yaratıcılığın değerini yücelten neşeli resimli öykü, her yaştan okura görsel bir şölen sunuyor.

Alvaro, araştırmayı, öğrenmeyi seven, çok meraklı bir çocuktur. Bir gün, komşu Bayan Manolita onu kuşa benzettiğini söyleyince kafası karışır ve hemen kuşları araştırmaya başlar. Bir kuş gibi görünmeyi, davranmayı dener. Ama bir türlü kendini kuşa benzetemez. Yoksa komşu kadın başka bir şeyi mi kastetmiştir?

TİMAŞ
TİMAŞ
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Ricardo Piglia’dan ”Kurmaca ve Eleştiri”

Read Next

Angela Chadwick’ten Cinsiyet Dayatmalarına Meydan Okuyan Bir Roman

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram