Rolling Stones’tan Yeni Parça

Rolling Stones, daha önce yayınlanmamış bir kayıt paylaştı: Şarkı 1974’te kaydedildi.

Rolling Stones, yakında çıkacak olan “Goats Heads Soup” albümlerinin delüks versiyonunun bir önizlemesi olarak; Jimmy Page ve Ric Grech’in yer aldığı, daha önce yayınlanmayan, 1974 tarihli “Scarlet” adlı parçayı paylaştı. Ekim 1974’te kaydedilen şarkı, Keith Richards riffinde bazı belirgin Jimmy Page soloları içeriyor ve şarkının videosunda çekilen bant kutusuna göre, grubun uzun zamandır piyanisti olan Ian “Stu” Stewart’ da şarkının kayıt sürecinde yer alıyor.

Variety’nin aktardığı habere göre, “Scarlet”, Rolling Stones kariyerinde geçiş döneminde yer alıyor. Beş yılın ardından gruptan ayrılan baş gitarist Mick Taylor’dan sonra grup, 1976’da piyasaya sürülen “Black and Blue” albümlerini kaydederken birçok müzisyenin seçmelere katılması için uzun bir süre geçirdi. Wayne Perkins ve Harvey Mandel gibi isimler albümde yer alırken Page ve Jeff Beck’in yanında İrlandalı blues gitaristi Rory Gallagher’a uzanan müzisyenler de grupla çaldı. Seçmelerin ardından, seçilen isim bugüne kadar grupla devam eden Ron Wood oldu.

Mick Jagger, şarkının kökenlerinin Wood’un Londra dışında Richmond’daki evindeki stüdyosunda olduğunu hatırlatarak Stones’un klasik “It’s Only Rock N’ Roll ”adlı eserinin de 1973 sonlarında Wood ve David Bowie ile yapılan farklı bir oturumda ortaya çıktığını belirtti. Jagger “Scarlet” ile ilgili, “Bunu ilk olarak Ronnie’nin bodrum katındaki Jimmy ve Keith’le doğaçlama çaldığımı hatırlıyorum. Harika bir seanstı” ifadelerini kullandı.

“Goats Head Soup”, Universal Music tarafından 4 Eylül’de çok formatlı ve delüks versiyonu ile piyasaya sürülecek.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Game of Thrones’un Yeni Dizisi Geliyor: House Of The Dragon

Read Next

Antalya Film Forum’a Başvurular Açıldı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *