Sabahattin Ali ölümünün 70. yılında Şişli’de anılacak

30 Nisan tarihinde Cemil Candaş Kültür Merkezi’nde Sabahattin Ali anması gerçekleştirilecek. Şişli Belediyesi’nin düzenlediği anma etkinliği saat 20.00’da başlayacak. Sabahattin Ali’yi anma etkinliğinde, deneyimli oyuncu Levent Üzümcü’nün sunumuyla Sabahattin Ali’nin şiirleri, hayatı ve Türkiye’de ilerici bir yazar olmanın zorlukları ele alınacak.

Türk edebiyatının en önemli isimlerinden biri olan Sabahattin Ali, ölümünün 70. yıl dönümünde, deneyimli oyuncu Levent Üzümcü’nün gerçekleştireceği sunumla Şişli’de anılacak. Şişli Belediyesi tarafından düzenlenen bu özel etkinlikte, usta yazarın yaşam hikayesi ve akıllardan çıkmayan eserleri hatırlanacak, bestelenmiş şiirleri seslendirilecek ve anılarından oluşan fotoğraf sergisi ziyarete açılacak.

Sabahattin Ali Anma Gecesi

Türkiye’de aydın olmanın zorlukları

Romanları, öyküleri ve şiirleri ile toplumcu-gerçekçi Türk edebiyatının öncüsü olan Sabahattin Ali’nin Leylim Ley, Göklerde Kartal Gibiyim, Çocuklar Gibi, Aldırma Gönül, Ben Sana Vurgunum, Dağlar, Geçmiyor Günler, Bir Yürek Kaldı Avucumda, Kara Yazı, Benimsin Diyemediğim ve Melankoli gibi unutulmaz eserleri, müzisyen Coşkun Öz ve Orkestrası tarafından seslendirilecek. Sabahattin Ali’nin hayatından hareketle Türkiye’de aydın olmanın zorlukları ise gecenin sunuculuğunu üstelenecek Levent Üzümcü ile birlikte ele alınacak.

Her yaştan okuyucu tarafından çok sevilen “Kürk Mantolu Madonna” kitabının yanı sıra, şiirleriyle de Türk halkının gönlünde önemli bir yer edinen Sabahattin Ali’yi anma gecesine tüm Şişli halkı davetli.

  • Tarih: 30 Nisan Pazartesi, 2018
  • Saat: 20.00
  • Yer: Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi

Okuma önerisi!

Karanlık Oda – Osman Balcıgil

“Antiemperyalist üç kuşağın mücadelesi; Karanlık Oda“
yazının tamamını okumak için TIKLAYINIZ

Karanlık Oda, Anadolu topraklarının söz konusu iki dünya savaşında emperyalist baskı altına nasıl alındığı, kararlı bir antiemperyalist mücadeleyle, sömürgeci devletlere karşı nasıl direnildiği anlatıyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali 10. yılını kutluyor!

Read Next

Türkler kitap okumaya günde kaç dakika ayırıyor?

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *