Şair Ahmet Erhan Ankara’da Hatıra Evi’nde Anılacak

Şair Ahmet Erhan, 8 Şubat’ta Ankara’da anılacak. Ahmet Erhan’ın kimi kişisel eşyaları, kitapları ve hakkında yazı ve değerlendirmelerin yer aldığı dergi, gazete ve kitaplar sergilenecek.

Şair Ahmet Erhan doğum tarihi olan 8 Şubat’ta Ankara Hatay Sokak’taki Ahmet Erhan Hatıra Evi’nde anılacak. Saat 18.18’de başlayacak etkinlikte arkadaşları Özcan Karabulut, Halim Şafak, Ahmet Telli ve C. Hakkı Zariç şair hakkında anılarını ve şiiri hakkında düşüncelerini anlatacak. Aynı günde Ahmet Erhan’ın kimi kişisel eşyaları, kitapları ve hakkında yazı ve değerlendirmelerin yer aldığı dergi, gazete ve kitaplar sergilenecek.

Ahmet Erhan 1958 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Çocukluğu ve ilk gençliği Mersin ve Adana’da geçti. Şair Türk dili ve edebiyatı öğrenimi gördü ve Türkçe öğretmenliği yaptı. Adana Demirspor’da futbol oynarken ağır bir sakatlık geçirince futbolu bıraktı şiir yazmaya yöneldi. İlk şiirleri 1976 yılında dergilerde yayımlanmaya başlayan Ahmet Erhan hayatının büyük bölümünü Ankara’da geçirdi ve daha sonra İstanbul’da, Cihangir’de, Silivri’de ve Beylikdüzü’de yaşadı. Şair 2013 yılında hayatını kaybetti.

TİMAŞ
TİMAŞ

Baştan beri kişisel bir şair olduğunu ve tek bir şiiri yazdığını söyleyen bunu da bir sorun olarak ele alan Ahmet Erhan yaşadığı dünyaya özellikle yetmişlere ve seksenlere bağlı olarak hayat, ölüm, yalnızlık, ayrılık, alacakaranlık gibi izleklerin baskın olduğu hayat ile ölüm arasında gidip gelen bir şiiri yazdı. (Evrensel)

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Miyase Sertbarut’tan “Yalancı Portakal”

Read Next

Yeni e’den Enver Gökçe Sürprizi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram