Şair ve yazar Enis Batur’un yeni adresi açıklandı…

Türk edebiyatının en üretken isimlerinden şair ve yazar Enis Batur Kırmızı Kedi Yayınevi’nin yeni Genel Yayın Yönetmeni oldu.

Kırmızı Kedi Yayınevi’nden bir açıklama yayımlanarak Kırmızı Kedi’nin 10. yılında, yeni yayın döneminde Genel Yayın Yönetmeni’nin Enis Batur olduğu açıklandı.

Sağlık sorunları nedeniyle görevini Batur’a devreden usta çevirmen İlknur Özdemir’e teşekkür edilen açıklamada yayınevinin yeni dizi, yazar ve eserlerle genişleyerek yoluna devam edeceği vurgulandı.

Kırmızı Kedi Yayınevi’nden yapılan açıklama şu şekilde:

“2008 yılında okurlara merhaba diyen Kırmızı Kedi Yayınları 10. yılı itibariyle yola Enis Batur’la devam ediyor.

Yazı, Oluşum, MEB, Tan, Çağdaş Kent, Gergedan, Şehir, Geceyazısı başta olmak üzere çeşitli dergilerle kültür yaşamımıza katkıda bulunan, 1979’da Milli Eğitim Bakanlığı Yayın Dairesi Başkanlığı’yla başladığı yöneticilik görevini, Milliyet Kültür Servisi, Milliyet Büyük Ansiklopedi, Dönemli Yayıncılık gibi kurum ve yayınlarda devam ettiren ve 1988-2004 yılları arasında Yapı Kredi Yayınları’nın yöneticiliğini üstlenen, bilhassa bu dönemde birçok yerli-yabancı klasiklerin ve önemli diğer yayınların yayınlanmasında başrol oynayan Enis Batur, Kırmızı Kedi Yayınları’nın 10. yılında yayınevinin Genel Yayın Yönetmenliği’ni üstleniyor.

Kuruluşundan bu yana yayınevinin genel yayın yönetmenliğini yürüten, nitelikli çevirileriyle gücümüze güç katan ve ne yazık ki sağlık sebepleri dolayısıyla görevini devretmek zorunda kalan İlknur Özdemir’e tekrar teşekkür ederiz.

Bugüne kadar, 800’ün üzerinde kitapla birbirinden önemli edebiyat, siyaset, inceleme ve çocuk kitapları yayımlayan, Deniz Mecmuası ve Modern İpek Yolu gibi alanında özgün dergileri okurla buluşturan Kırmızı Kedi Yayınları, 10. yılında Enis Batur’un kılavuzluğunda yayın kataloğunu yeni diziler, yeni yazarlar ve eserlerle genişleterek yola devam edecek.”

Kaynak: Odatv.com

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Bulutlara Şiir Yazan Çocuk; Tozlu Pabuçtan Bulutlara Şiirler

Read Next

bir martının altay kanat sesleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram