Samanta Schweblin’in Ödüllü Romanı Kurtarma Mesafesi Okurla Buluşuyor

Samanta Schweblin’in 2017 Booker Ödülü finalislerinden olan ve aynı yı Shirley Jackson Ödülü kazanan ilk romanı Kurtarma Mesafesi, Emrah İnce’nin çevirisiyle Can Yayınları’nın Çağdaş dizisinde yerini aldı.

2017’de The Guardian, The Boston Globe ve The Economist’in yılın kitabı seçtiği Kurtarma Mesafesi’nde ruh ve bireyle olduğu kadar toplum ve çevreyle ilgili gerilimleri gözler önüne seriyor.

Arjantin taşrasında, tarlalar arasında bir kasaba… Kasabanın kıyısında yeşil renkli, gizemli bir ev… Huzurlu bir tatil hayaliyle kasabaya gelen Amanda ve küçük kızı Nina… Tek amacı kızını korumak olan Amanda’nın önce ona ulaşması lazım, ulaşmak içinse olayları tetikleyen o ânı bulması.

Ben hep en kötü olasılıklara kafa yorarım. Şu an bile kafamda hesap yapıyorum, Nina birden havuza düşerse arabadan çıkıp koşarak ona ulaşmamın ne kadar süreceğini hesaplıyorum. Kızımla aramdaki değişken mesafeye verdiğim isim “kurtarma mesafesi”, günlerimin yarısını bunu hesaplayarak geçiriyorum, yine de hep gereksiz riskler alıyorum. (Tanıtım bülteninden)

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

HBO’dan Üç Yeni Game of Thrones Dizisi

Read Next

Orhan Pamuk’un Yeni Romanı Veba Geceleri Çıktı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *