Sarah Lotz’un kaleme aldığı ‘Üç’ isimli roman televizyona uyarlanıyor.

Sarah Lotz’un tüm dünyada çok konuşulan ‘Üç’ adlı romanı Altın Küre sahibi Peter Straughan tarafından televizyona uyarlanıyor.

BBC ekranlarında izleyiciyle buluşacak olan dizinin yapımcılığını Forge üstlendi. Her biri 60 dakika sürecek toplam 8 bölümden oluşan dizi için kitabın yazarı Sarah Lotz, BBC’nin bu projeye yeşil ışık yakmasıyla çok heyecanlandığını belirterek, “Bu kadar yaratıcı, anlayışlı ve tutkulu isimlerle birlikte çalışmaktan onur duyuyorum” dedi.

Dizinin yönetmeni Straughan ise projeyle ilgili verdiği bir röportajda, “Üç”ün korku ve paranoyanın sıradan yaşamlar üzerindeki etkilerini sorgulatan, aynı zamanda toplumu küresel düzeyde nasıl etkilediğini irdeleyen bir eser olduğunun altını çizerek, “Şimdiye kadar proje üzerinde çalışmak büyüleyici bir yolculuktu. Artık heyecan verici ekibimizle yola devam etmek için sabırsızlanıyorum” dedi.

Stephen King’den “Yüksek gerilimli, bomba gibi bir eser!” övgüsünü alan Sarah Lotz’un “Üç” adlı romanı 2014 yılında Türkiye’deki okurların da ilgisini çekmiş ve kısa zamanda çok satanlar arasında yerini almıştı.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Bodrum’da ‘İlhan Berk Anma Sergisi’

Read Next

2017’de dudak uçuklatan kazanç elde eden dünyaca ünlü 10 yazar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram