Seçimi Kaybetme Hikâyesi: What Happened?

Uzun bir süredir inzivaya çekilen Demokrat aday Hillary Clinton, seçimi nasıl kaybettiğini anlattığı What Happened? adlı kitabın piyasaya sürüleceği tarih belli oldu.

Amerika Birleşik Devletleri’nde 9 Kasım 2016 yılında gerçekleşen başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçilerin adayı olan Donald Trump’ın sürpriz olarak karşılanan zaferinin ardından uzun bir süredir inzivaya çekilen Demokrat aday Hillary Clinton, seçimi nasıl kaybettiğini anlattığı What Happened? adlı kitabın piyasaya sürüleceği tarih belli oldu.

Çıkacak olan kitabın yayın haklarını elinde bulunduran Simon & Schuster, kitabın tanıtım yazısını daha önce okuyucuya sunmuştu: ”Geçmişte, açıklamaya çalıştığım nedenlerden ötürü, genelde dikkatli olmam gerektiğini hissettim çünkü bu duygu, ağ olmadan bir tel üzerinde yürümek gibiydi. Şimdiyse, kontrolümü ve gerginliğimi serbest bırakıyorum.

Ayrıca, kitap için resmi bir sinopsiste yayınlandı. Yayınevi, What Happened? adlı kitabı, Hillary Clinton’ın Amerika Birleşik Devletleri tarihinde başkanlığa aday olan ilk kadın olma özelliğini ve bu deneyimi okuyucuya anlatmasının yanı sıra, bu süreçte yaşanan ”öfke; seksizm; Rusya’nın seçime müdahalesi iddiası ve sonuç olarak baskılı süreçten özgürlüğe geçişi” olarak tanımlıyor.

Clinton, kitapta, rakibi Trump’a karşı yürüttüğü seçim kampanyasını da tanımlarken, başkanlık yarışında yaptığı hatalara da yer veriyor.

What Happened? adlı kitabın Amerika’da 12 Eylül’de raflarda yerini alacağı belirtildi.

Daha önce Türkçe’ye iki kitabı yayımlayan Hillary Clinton’ın  (Yaşayan Tarhi; Zor Seçimler) yeni kitabının Türkçe’ye  ne zaman çevrileceği veya çevrilip çevrilmeyeceği ile ilgili belirsizlik sürüyor. 

Kaynak: Independent

Mesut Keskinbıçak
Latest posts by Mesut Keskinbıçak (see all)
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Karanlıktan Dost Olur Mu?

Read Next

Can Yücel mezarı başında anıldı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram